שתף קטע נבחר

היום תיחקר שרה נתניהו במשטרה

רעיית ראש הממשלה תגיע למשרדי להב 433, ושם תיחקר באזהרה בפרשת מעונות ראש הממשלה בחשד שהורתה שהוצאות המעון בקיסריה יהיו על חשבון משלם המסים

 

מול החוקרים. שרה נתניהו תגיע ללהב 433 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
מול החוקרים. שרה נתניהו תגיע ללהב 433(צילום: אלי מנדלבאום)

רעיית ראש ממשלה בחקירה: היום (ה') בסביבות השעה 16:00 תתייצב שרה נתניהו במשרדי יחידת להב 433 בלוד, ושם היא תיחקר באזהרה במסגרת פרשת מעונות ראש הממשלה. נתניהו חשודה כי היא זו שנתנה הוראות להטיל את הוצאות המעון הפרטי של המשפחה על חשבון המדינה.

 

השעה הזו נקבעה בתיאום עם עורכי דינה של נתניהו ממשרד עורכי הדין של יעקב וינרוט. חקירתה של הגברת נתניהו אמורה להתמקד בשני נושאים עיקריים: העבודות שביצע החשמלאי אבי פחימה במעון הפרטי של בני הזוג נתניהו בקיסריה, והציוד שנרכש עבור המעון הרשמי של ראש הממשלה בירושלים שבפועל הועבר לכאורה לטובת הבית בקיסריה. עוד סוגיה שצפויים החוקרים לבדוק היא אם הוצאות הטיפול באביה של הגברת נתניהו בוצעו על-ידי עובדת כוח אדם שמומנה בסופו של דבר על-ידי כספי משלם המסים.

 

ערב חקירתה של נתניהו מתברר כי מאחורי הקלעים מתנהלים מגעים לקראת אפשרות שהעד המרכזי בפרשה, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, יפרוש משירות המדינה בפרישה מוקדמת. חוקרי המשטרה חקרו את סיידוף, שנמצא בחופשה כפויה זה כמה חודשים בגלל החקירה. סיידוף עצמו הכחיש את החשדות נגדו וטען כי פעל תמיד על מנת לחסוך את ההוצאות על הבית. נתניהו צפויה למסור את גרסתה, אבל לא מן הנמנע כי אם תהיה חקירה נוספת יבקשו החוקרים לערוך עימות בין השניים.

הוצע לו לפרוש? עזרא סיידוף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הוצע לו לפרוש? עזרא סיידוף(צילום: גיל יוחנן)

בעבר התפרסמו ידיעות שהמשטרה לוחצת על סיידוף, מקורבם של בני הזוג נתניהו, להפוך לעד מדינה בפרשה, אך עורך דינו הכחיש את הדברים. בימים האחרונים נפוצו דיווחים, שלפיהם סיידוף קיבל הצעה מפתה לפרוש משירות המדינה עם שדרוג בדרגה לרמת "משנה למנכ"ל" אך הוא דחה אותה.

 

בין נציבות שירות המדינה לבין עורך דינו של סיידוף יש הבדלי גרסאות בנוגע לאפשרות שסיידוף יפרוש משירות המדינה. בנציבות שירות המדינה טענו בתגובה רשמית: "סיידוף ביקש לברר אפשרות פרישה משירות המדינה. לאחר בחינת בקשתו הובהר לו שהוא רשאי לפרוש כמו כל עובד אחר בגילו ללא כל הטבה".

 

עם זאת, עורך דינו של סיידוף גדי טל מציג גרסה הפוכה לגמרי. לדבריו, סיידוף הוא זה שקיבל הצעה לפרישה, אך דחה אותה. "מרשי לא פנה מיוזמתו בשום בקשה לפרישה", אמר עו"ד טל. "אף שהדבר הוצע לו ולמרות קרבתו לפנסיה (4-3 שנים - א"א), הוא אינו מעלה על דעתו לפרוש. אין שום סיבה שאדם, ששירת בנאמנות וללא רבב שמונה ראשי ממשלה במשך כשלושים שנה, יעזוב בצורה כזו את השירות הציבורי. אנו סומכים על המשטרה והפרקליטות ומקווים שהעננה המיותרת הזו תתפזר בקרוב מאוד והוא ישוב לעבודתו".

 

בנוסף, אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה הוציא הנחיה לאגף המשפטי של משרד ראש הממשלה שלא לפגוש את סיידוף בבניין משרד ראש הממשלה אלא רק מחוץ למבנה. הסיבה? חשש שסיידוף, המושעה לארבעה חודשים בשל החקירה, ינסה לשבש את החקירה ולתדרך עובדים.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אגף המשמעת המליץ ללשכה המשפטית במשרד רה"מ לא לפגוש את מר סיידוף במקום העבודה (לצורך החתמתו על תצהיר בהליך בבית הדין לעבודה)".

 

עורך דינו של סיידוף טוען כי לא הוטל על סיידוף כל איסור להגיע למשרד ראש הממשלה. "אין לנו כל אחריות או ידיעה על מה שמסרה לכם נציבות שירות המדינה", אמר טל.


פורסם לראשונה 30/12/2015 21:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
מגיעה לחקירה. שרה נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים