שתף קטע נבחר

בקרוב כבר לא נחויב לשלוח פקס

ההצעה שמקדמת השרה גמליאל תאפשר לאזרחים להעביר מסמכים למשרדי הממשלה במייל, ותשים סוף לחובת השימוש בדואר או במכשיר המיושן

הסוף למכשיר המעצבן והמיושן: בקרוב נראה שלא נחויב לשלוח פקס למשרדי הממשלה. השרה לשוויון חברתי והממונה על המיזם "ישראל דיגיטלית", גילה גמליאל (ליכוד), מקדמת בימים אלה הצעה שתבטל את החובה להעביר מסמכים למשרדי ממשלה באמצעות פקס.

 

לפי הצעת המחליטים בממשלה, שבה תומך גם ראש הממשלה נתניהו ומוגשת בשיתוף רשות התקשוב הממשלתית במשרד ראש הממשלה, משרדי הממשלה יונחו לאפשר לכל אדם הפונה אליהם ומבקש להמציא להם מסמכים בכל נושא, לעשות זאת באמצעות מייל ולא כפי שהיה עד היום באמצעות פקס או בצורה ידנית.

 

ההצעה מקנה למשרדי הממשלה 90 יום מאישורה ועד ליישומה בפועל, במשרדים, יחידות סמך ותאגידים המונחים על-ידי הממשלה. לא תבוטל האפשרות לשלוח פקסים - אך היא כבר לא תוגדר חובה.

השרה גמליאל. "צעד שיקל על האזרחים" (צילום: : מרק ישראל סלם) (צילום: : מרק ישראל סלם)
השרה גמליאל. "צעד שיקל על האזרחים"(צילום: : מרק ישראל סלם)
 

בבדיקה במוקד השירות של רשות התאגידים במשרד המשפטים, עלה כי 80 אחוזים מהפונים שהופנו לכתובת מייל השתמשו בה, ורק כ-20 אחוזים התעקשו להמשיך להשתמש בפקס.

 

"ההחלטה שתובא לאישור הממשלה היא לא פחות מהמהפכה שירותית וצעד נוסף שיקל באופן ניכר על חייהם של אזרחי ישראל, שחויבו עד כה לפנות למשרדים ממשלתיים באמצעות הדואר, פקס ופעמים רבות להגיע באופן פיזי אל נותני השירות, בשעות מוגבלות, בעניין שהיה יכול להיפטר על-ידי שליחת מייל פשוט מהמחשב או מהנייד", אומרת השרה גמליאל.

 

לדברי השרה, מייל בפניות למשרדי ממשלה ייעל את השירות לאזרח, יחסוך שעות עבודה וסרבול בירוקרטי מעיק ויצמצם את הפערים החברתיים: "המשרד לשוויון חברתי, באמצעות 'ישראל דיגיטלית', פועל וימשיך לפעול להתאמת והנגשת השירותים הממשלתיים לאזרח באמצעות דיגיטציה וטכנולוגיות מתקדמות".

 

יוסי קטריבס, משנה למנכ"ל במשרד ראש הממשלה: "במשרד ראש הממשלה באמצעות התקשוב הממשלתי אנו רואים את האזרח לנגד עינינו ואנו פועלים למען שיפור השירות לאזרח, ולכן חשוב לנו כי בכל מקום שבו ניתנת אפשרות לפנייה בפקס תתאפשר גם פנייה במייל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ביי ביי פקסימיליה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים