שתף קטע נבחר

החייל שהמחבל תקף ב-2007: "אני עדיין סובל"

נשאת מלחם, המחבל הנמלט מדיזנגוף, תקף לפני שמונה שנים את החייל רם ג'אן וניסה לחטוף את נשקו. בשיחה עם ynet ג'אן נזכר באירוע: "המשפחה אמרה לי שזה המחבל שתקף אותי. מאז אני מנסה להשתקם, זה פצע פתוח"

 

 

לפני שמונה שנים תקף נשאת מלחם, המחבל שביצע אתמול את פיגוע הירי בתל אביב, את החייל רם ג'אן. ג'אן, היום בן 28, עמד בצומת כרכור סמוך למחנה 80. מלחם תקף את ג'אן עם מברג, הכה אותו וניסה לחטוף את ה-M-16 שלו.

 

מלחם נשלח לחמש שנות מאסר על ניסיון חטיפת הנשק. היום אחר הצהריים (שבת), בשיחה עם ynet, ג'אן סיפר על השנים שאחרי ניסיון חטיפת הנשק: "מאז אני מנסה להשתקם ולהמשיך בחיים שלי. זה היה אירוע רע מאוד ועד היום אני סובל ממנו. אחרי האירוע אתמול הייתי אצל דודים שלי, והם אמרו לי שהמחבל שביצע את הפיגוע זה המחבל שתקף אותי".

רם ג'אן לאחר התקרית ()
רם ג'אן לאחר התקרית

המחבל נשאת מלחם (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
המחבל נשאת מלחם(צילום: רענן בן צור)
 

 

"עד היום האירוע הזה מפריע לי, ונותרה לי צלקת עמוקה ופצע פתוח", אמר ג'אן. "אני לא יודע מה צריך לעשות, אבל המשטרה והרשויות צריכות לעשות את העבודה שלהן. זה משפיע עליי עד היום".

 

בגזר הדין ביולי 2007 ציינה שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה צילה קינן כי מלחם הכה את החייל באגרופים בבטנו, השכיב אותו על מכסה מנוע של רכב שעמד במקום, הכה אותו בראשו, הפיל אותו לארץ ואז ניסה למשוך ממנו את הרובה. ג'אן נאבק בו והצליח להתגבר עליו. הוא נזקק לאשפוז בבית החולים.

 

למחרת נעצר המחבל, ובחקירתו תקף שוטר וניסה לחטוף את נשקו. זמן קצר לאחר מכן נלקח לשחזור, ושוב תקף שוטר במושב האחורי של הניידת.

 

"מרגיש שיכולתי למנוע את הפיגוע"

מאיר כהן, היה עד בשנת 2007 לתקיפה של ג'אן בצומת כרכור: "אני מרגיש שיכולתי למנוע את הפיגוע בתל אביב והחוק הגביל אותי. זה יום מאוד קשה, ראיתי את הכתבות אחרי הפיגוע בפאב וישר זיהיתי את הבחור הזה, המחבל".

 

כהן מספר על האירוע שבו ניסה מלחם לחטוף נשק מחייל: "נסעתי עם הרכב מהעבודה בקיסריה וראיתי המולה על הכביש, חייל שכב שם ונאבק במישהו, המחבל היה על הרצפה. עצרתי את הרכב מיד, שלפתי את האקדח שלי אבל החוק אוסר עליי לירות במישהו לא חמוש. יחד עם חייל תפסנו אותו וטיפלתי בחייל שנפצע. אם הייתי יורה היו אז אולי הייתי יושב בכלא היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים