שתף קטע נבחר

שרה נתניהו תיחקר היום בשנית

רעיית ראש הממשלה צפויה להגיע היום שוב למשרדי להב 433 במסגרת החקירה בפרשת מעונות ראש הממשלה. בסוף השבוע האחרון היא כבר נחקרה תחת אזהרה והכחישה את המיוחס לה. שתי עובדות בלשכת שרה נתניהו עזבו בטונים צורמים

לאחר שנחקרה רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו במשך חמש שעות במהלך סוף השבוע, היום (ב') היא צפויה להיחקר בשנית. החקירה תתמקד בהעסקתו של החשמלאי אבי פחימה במעון ראש הממשלה ובריהוט שהועבר לבית הפרטי בקיסריה ומומן על ידי המדינה.

 

ביום חמישי האחרון נחקרה הגברת נתניהו במשרדי להב 433 תחת אזהרה בפרשת מעונות ראש הממשלה. נתניהו שיתפה פעולה עם החוקרים והכחישה כל קשר לחשדות שלפיהם הורתה להטיל את הוצאות המעון הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה על חשבון המדינה.

 

לקראת חקירתה בסוף השבוע האחרון נערכה נתניהו עם פרקליטיה, עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד, והצטיידה בשורת מסמכים. חקירתה התמקדה בשלוש סוגיות: העבודות שביצע החשמלאי אבי פחימה במעון ראש הממשלה, העסקת העוזרת שטיפלה באביה המנוח של שרה נתניהו, והארוחות הפרטיות והריהוט שהועברו לבית הפרטי בקיסריה ומומנו על ידי המדינה.

 

שרה נתניהו תיחקר היום בשנית (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
שרה נתניהו תיחקר היום בשנית(צילום: אלי מנדלבאום)

בעניין החשמלאי פחימה טענה אז רעיית ראש הממשלה כי "לא התעסקתי בכל מה שקשור באבי פחימה, אני לא הוצאתי המחאות". בנוגע למטפלת של אביה המנוח הציגה נתניהו ספחי המחאות וטענה כי "אלה המחאות אישיות שנתנו למטפלת וזה מכספו של אבי המנוח". בעניין הארוחות הפרטיות הדגישה נתניהו כי היא אינה מוציאה את הכסף ולא מתעסקת כלל בנושא.

 

חוקרי המשטרה כבר גבו עדויות מעובדים שונים בלשכה, בראש ובראשונה מסמנכ"ל בית ראש הממשלה עזרא סיידוף. האחרון טען בחקירתו כי ביצע את ההוצאות על פי חוק, וכי כל הוצאה שנרשמה הייתה על פי אישור ועדה מיוחדת – "ועדת השלושה". סיידוף אף טען כי לא התעסק בכל ההוצאות הקטנות, וכי כמי ששירת ראשי ממשלה שונים - אין לו שייכות פוליטית או קשר מיוחד דווקא עם משפחת נתניהו.

 

דו"ח מבקר המדינה, שהורכב מעדויות שונות במשטרה, בהן של אב הבית לשעבר מני נפתלי, הצביע על הבעייתיות בהעסקת החשמלאי פחימה. לפי הדו"ח, פחימה נשכר לבצע עבודות חשמל בבית בקיסריה בניגוד לנהלים ואף שהדבר נאסר במפורש בשל קרבתו למשפחת נתניהו, וזאת תוך יצירת "מצג מטעה": הסכם נערך עם קבלן אחר - שלאחר מכן שכר אותו כקבלן משנה. פחימה הגיש חשבוניות על עבודה בשבתות וביום כיפור, ויש חשד כי לא עבד באותם זמנים בפועל וכי התשלום ניתן לו על עבודות קודמות עבור המשפחה.

 

בקשת המשטרה לחקור את שרה נתניהו בחשד לעבירות על טוהר המידות הונחה לפני כחודש על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, וזה התלבט רבות עד שנעתר בחיוב. בין לבין, בשבוע שעבר פורסם כי פרקליטה של גברת נתניהו, עורך הדין יעקוב וינרוט, ביקש מהיועמ"ש שלא לחקור את נתניהו ולמעשה לגנוז את החקירה, אך וינשטיין לא נענה לו. עוד פורסם כי בפגישה אישית שנערכה ביניהם טען וינרוט כי אין לחקור את נתניהו בשל מה שהגדיר "מצבה הנפשי", אך הוא הכחיש את הפרסומים.

 

בתוך כך, לשכתה של רעיית ראש הממשלה עברה באחרונה טלטלה כששתיים מהעוזרות שלה עזבו את התפקיד במפתיע באקורדים צורמים והלשכה שוב התפרקה. שתי העוזרות שהועסקו במשרות אמון הגיעו באחרונה למשרד רה"מ כדי לחתום על טופסי סיום עבודתן.

 

העזיבה של השתיים באה בעיתוי לא נוח מבחינת נתניהו, שנמצאת בעיצומה של החקירה נגדה, אך אין זאת הפעם הראשונה שלשכתה עוברת טלטלה. לפני כמה שבועות הורחקה מלשכתה של שרה נתניהו העוזרת האישית שלה מיכל שרביט, לאחר שנחקרה במשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה.

 

היא הורחקה מהלשכה בהוראת המשטרה למשך חמישה ימים, ולאחר מכן יצאה לחופשה עד למועד פרישתה משירות המדינה. שרביט נחשבה קרובה לגברת נתניהו והייתה מלווה אותה בנסיעותיה לחו"ל.

 

אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה שקל להשעות את שרביט – כפי שהשעה את עזרא סיידוף, סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה למשך ארבעה חודשים, אך בסופו של דבר שרביט הודיעה על רצונה לפרוש משירות המדינה וסוכם שתצא מיידית לחופשה שממנה לא תחזור לתפקיד. גם בקיץ 2014 סיימו את עבודתן כמה מהעוזרות שלה באקורדים צורמים.

 

מאז שנת 2009 עזבו את מעון ראש הממשלה ואת לשכתה של שרה נתניהו עשרות עובדים, חלקם פוטרו וחלקם עזבו בטריקת דלת. מני נפתלי אב הבית במעון ראש הממשלה טען בכתב התביעה שלו כי בתקופה שעבד במעון במשך שנה ו-10 חודשים עזבו את בית ראש הממשלה כ-30 עובדים.

 

במשרד ראש הממשלה סירבו להתייחס לידיעה. גם משפחת נתניהו לא מסרה תגובה חרף פנייתנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
שרה נתניהו
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים