שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מימר: "הייתי חייב לעשות את זה לטובת ההתקדמות האישית שלי"

  המאמן החדש של הפועל כפ"ס התייחס למינויו במקומו של פליקס נעים שפוטר בתחילת השבוע. על ב"ש: "זה גן עדן, המקום הכי טוב". על בכר וברקת: "רמת חיבור שלא הייתה לי עם אף אחד". כספים יושקעו בחיזוק, מגן וקשר יגיעו

  בבוקר לאחר שעזב את תפקיד עוזר המאמן של הפועל באר שבע לטובת מינויו למאמנה הראשי של הפועל כפר-סבא, הסביר שרון מימר את הצעד הדי מפתיע שנקט בו.

   

  לטבלת ליגת העל

   

  "הקשר עם כפר סבא התחיל לפני שנתיים וחצי כשהם עוד היו בליגה א' ורצו אותי כמאמן. אני בקשר טוב עם הרבה אנשים בכדורגל שעברו דרכי ועברתי דרכם. אימנתי את רובי רגב ונשארנו בקשר טוב. נשאר להם הרצון שאאמן שם. היה להם את פליקס נעים שעשה עבודה טובה והצליח אז זה לא היה רלוונטי. כשהחליטו שהם לא ממשיכים איתו, אז הם רצו אותי. אני כל הזמן דיברתי איתם והיינו בקשר כמו שאני מדבר עם הרבה אנשים מהכדורגל".

   

  צפו במשחקו האחרון של מימר על הקווים בב"ש    (צילום: one)

  צפו במשחקו האחרון של מימר על הקווים בב"ש    (צילום: one)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  על השתלשלות האירועים ביומיים האחרונים: "ביום ראשון הם פנו לאלונה ולא דיברו ישירות איתי. הוחלט שנעבור את המשחק ואז נחליט. היא וברק דיברו איתי והודיעו שנעשתה פנייה. חשבנו על זה. אמרתי להם שאני חושב שמבחינתי זה דבר נכון לעשות. אני שמח שהם קיבלו את זה".

   

  "לפני שלושה חודשים השם שלי עלה בהפועל תל-אביב. הם דיברו ונפגשו איתי וכבר אז דיברתי עם ברק ואלונה על כך שאם אקבל הצעה לאמן בליגת העל, אני כן ארצה לקחת את הצ'אנס. ביני לבין ברק יש הבנה בנושא. הוא ידע שאני לא מתכוון להיות עוזר מאמן לאורך זמן ושאני פה עד שתבוא הצעה שאני חושב שהיא טובה לי".

   

  "הוא ידע שאני לא מתכוון להיות עוזר מאמן לאורך זמן". על בכר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  "הוא ידע שאני לא מתכוון להיות עוזר מאמן לאורך זמן". על בכר(צילום: ראובן שוורץ)

   

  תאר את הפרידה מהשחקנים אתמול (ב') אחרי ה-1:1 נגד מכבי חיפה.

  "היה עצוב בחדר ההלבשה. אני מחובר אליהם מאחרון השחקנים ועד אלונה ובעלה אלי. זאת רמת חיבור שלא הייתה לי עם אף אחד. זה חיבור מלא רגש וכל כך אמיתי. אני מקווה ומתפלל שכל התהליך שבנינו שם יסתיים באליפות כי מגיע למועדון הזה. זה לא משהו שלא אפשרי. הלוואי שזה יקרה השנה"

   

  תמיד ברק פירגן לך שאתם צוות שעושה הכל ביחד. לפרק את הצוות הזה עלול לפגוע בסיכויים של באר שבע לזכות באליפות. מהצד זה נראה שהעדפת את השיקול האישי שלך על פני הצלחת המועדון. שמת את עצמך מעל המועדון?

  "היינו צוות ברמה הכי טובה שיש. לא סתם ב"ש במקום שהיא נמצאת וכמועדון זה פשוט גן עדן שנותן את התנאים הכי טובים עם הניהול הכי טוב. כל אנשי הצוות שם נמצאים בעמדה שהם הכי רוצים אותה. חוץ ממני, שאני במקום הכי טוב, אבל לא בעמדה שתמיד כיוונתי אליה. ידעו על זה וזה לא חדש לאף אחד. צריך לעשות את הדברים גם לטובת עצמך. לטובת ההתקדמות האישית שלי הייתי חייב לעשות את זה. היה ברור שלא אהיה שם גם בעונה הבאה".

   

  "חיבור שלא היה לי עם אף אחד". על ברקת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "חיבור שלא היה לי עם אף אחד". על ברקת(צילום: אורן אהרוני)

   

  כשברק שיכנע אותך להיות העוזר שלו, קבעתם מראש שאם תקבל הצעה לאמן בליגת העל תעזוב?

  "לא סוכם שום דבר כי לא באתי מראש במטרה ללכת. לא ישבתי וחיכיתי להצעות או שהפעלתי סוכנים שיחפשו קבוצה. בשיחות היום יומיות שלנו הם ידעו שאני רוצה להמשיך לאמן ואם לא הייתה ההצעה הייתה נשאר עד סוף העונה".

   

  כפ"ס מועמדת לרדת ליגה. יכול להיות מצב בסוף העונה שתרד ליגה ומצד שני תחמיץ הזדמנות לזכות באליפות.

  "זה יכול לקרות, אבל אני לא בכדורגל כדי להיות בנוחות, אלא כדי לחפש אתגרים ולממש את עצמי והיכולות שלי. זה האופי שלי. אני בן אדם מאוד דומיננטי ובגלל זה המעבר מב"ש כזה קשה כי לא הייתי עוד עוזר מאמן שבא עושה דברים פשוטים והולך. הייתי במאה אחוז ובזכות ברק גם הבאתי את היכולות שלי לידי ביטוי. לכן זה קשה. בסופו של דבר אני כמאמן מסמן את תפקיד המאמן הראשי כשאיפה שלי".

   

  "מקווה שהם יזכו באליפות. מגיע להם". על ב"ש (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  "מקווה שהם יזכו באליפות. מגיע להם". על ב"ש(צילום: ראובן שוורץ)

   

  אם ב"ש תשחרר שחקנים תירצה אותם בכפ"ס?

  "כרגע לא חשבתי על זה. אני לא מתכוון לעשות דברים שקשורים לב"ש בלי שתהיה הסכמה מצידם. עדיין לא דרכתי בכפ"ס. נגיע לשם ונתחיל את התוכניות".

   

  כפ"ס שילמו פיצוי לב"ש כמו שנהוג במקרה של מאמן שעוזב כשהוא תחת חוזה?

  "מה פתאום. את מכבי תל-אביב עזב מאמן ראשי ולכן הם קיבלו פיצוי. עם כל הכבוד, אם הייתי מאמן ראשי לא הייתי חושב לזוז משם, זה בכל זאת עוזר מאמן. כמו שאמרתי כבר, החיבור האנושי שלי עם המערכת ואלונה טוב מאוד. בזכות זה היא גם חשבה עליי והסכימה לתת לי ללכת. בלי ההסכמה שלה לא הייתי בכפ"ס היום".

   

  "אם הייתי מאמן ראשי, לא הייתי עוזב" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  "אם הייתי מאמן ראשי, לא הייתי עוזב"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  כספים יושקעו בחיזוק, מגן וקשר יגיעו

  מימר ערך הבוקר היכרות עם השחקנים, העביר אימון ראשון בקבוצתו החדשה, ויוצג במסיבת עיתונאים. ההסכם איתו הוא עד לסיום העונה עם אופציה להארכה לעונה נוספת.

   

  הפועל כפ"ס פירסמה אמש הודעה: "אנו מודים לאלונה ברקת על הסכמתה לשחרר את שרון מימר לכפ"ס, ומוקירים לה תודה על החלטה לא פשוטה זו. אנו מאחלים הצלחה למימר בתפקיד מאמן הקבוצה, ומאמינים שהוא יוביל את הפועל כפ"ס להמשך עונה מהנה ומוצלחת".

   

  צפו במשחקו האחרון של נעים על הקווים    (צילום: One)

  צפו במשחקו האחרון של נעים על הקווים    (צילום: One)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מעביר אימון ראשון. שרון מימר (צליום: ראובן שוורץ) (צליום: ראובן שוורץ)
  מעביר אימון ראשון. שרון מימר(צליום: ראובן שוורץ)

  כפ"ס החליטה לבצע חילופי מאמנים בתקופה זו, בין השאר, כדי לאפשר למאמן החדש לבחור את שחקני הרכש שבכוונתה להביא. הקבוצה צפויה להתחזק בקישור ובהגנה. הבעלים, סתיו שחם מתכוון להשקיע כספים בחיזוק, ולשם כך נשמר סכום כסף נכבד.

   

  אחרי שעזב את הפועל ת"א, שרון מימר הספיק לעבור גם בהפועל כפ"ס. זה קרה בעונת 1997/98

  בתקופת הבעלים אלי טביב, ומי שאימן אותו היה אבי כהן ז"ל. מימר נחשב אז לרכש מוצלח, והקבוצה סיימה במקום התשיעי, כשאחד הניצחונות הגדולים היו על בית"ר ירושלים, שזכתה באליפות באותה עונה. משחק הבכורה של מימר יהיה ביום ראשון נגד אותה בית"ר.

   

  מוטי יברבאום, ששיחק אז לצידו של מימר, אמר הבוקר: "שרון מימר הוא איש רציני, שתמיד עבד קשה כדי להצליח. הוא בחור טוב, שהסתדר עם כולם, נקלט נהדר מבחינה חברתית ומיקצועית".

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים