שתף קטע נבחר

חיזבאללה פרסם תמונות מזירת התקרית בהר דב

יממה אחרי התפוצצות המטען בגבול לבנון שידרה הטלוויזיה של הארגון תמונה של דחפור ה-D-9 הצה"לי בזירה. לפי התחקיר: הדחפור מנע נפגעים ישראלים

 

באופן צפוי פרסמו היום (ג') כלי התקשורת של חיזבאללה בלבנון תמונות מזירת הנחת מטען הנפץ שהופעל אתמול בשטח הישראלי של הר דב כלפי כוח צה"ל. מדובר בתמונות של מקום הפיצוץ ובו כלי הרכב הישראלי המשוריין שנפגע ושל מוצב צה"לי סמוך.

 

מאז קבלת האחריות של חיזבאללה על התקרית - כנקמה או כחלק ממנה על חיסולו של סמיר קונטאר בסוריה לפני כשבועיים וחצי - מנסה הארגון להאדיר את הפעולה הן בממדיה והן בתוצאותיה. בין השאר דובר בהרחבה על כך שאנשי הארגון הצליחו לחצות את הגדר האלקטרונית ללא בעיה ולהניח את המטען חרף תנאי מזג האוויר הקשים ודריכות השיא של צה"ל.

 

 

מפרטי התחקיר הצה"לי הראשוני של האירוע עולה הסיבה שבעטיה ככל הנראה הסתיימה התקרית ללא נפגעים: בשל המתיחות מאז חיסול קונטאר, הוביל את הכוח שעסק בפתיחת ציר דחפור D-9, והוא שספג את עיקר הפגיעה מהמטען.

תמונת המוצב הישראלי שפורסמה ב"אל-מנאר" ()
תמונת המוצב הישראלי שפורסמה ב"אל-מנאר"

 

על המרחב מתצפתים כוחות צה"ל כל העת, כדי לוודא שאף פעיל חיזבאללה לא מנצל שוב את הערפילים שעוטפים לעתים את מורדות הרכס, וכן את השטח הסבוך, כדי להתקרב שוב לקו הגבול.

 

הכוננות הגבוהה של צה"ל תימשך גם בימים הקרובים וכך גם לאורך הגבול. בניגוד לפיגוע הנ"ט לפני שנה במורדות הר דב (בתגובה לחיסול ג'יהאד מורנייה), הפעם צה"ל אפשר חזרה מהירה יחסית לשגרה, והתנועה האזרחית בכביש 99 שבין קריית שמונה לחרמון - והקטע הרגיש שבין צומת הטנק לכפר החצוי רג'ר - נותרו פתוחים ללא נוכחות צבאית חריגה.

 

בכביש הצפון מאצבע הגליל מערבה נותרו כמה מחסומים צבאיים מאוישים בצמתים עם כביש הצפון הישן, הקרוב יותר לגדר המערכת, אך החיילים מאפשרים תנועה חופשית לאזרחים גם בכביש הישן.

 

שר הביטחון משה יעלון ביקר בגבול הצפון בעקבות הפיגוע ואמר: "צה"ל דרוך וערוך לכל התפתחות כפי שהיה גם אתמול. הוא ערוך לתגובה בהתאם לצורך כפי שהגיב בצורה חריפה גם אתמול. אנחנו ערוכים לכל התפתחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה של זירת התקרית שפרסם חיזבאללה
מומלצים