שתף קטע נבחר

האזינו לסגן ראש העיר לוד מאיים על תושבת: "נוציא את בנך מהבית"

יוסי הרוש מעיריית לוד צלצל לתושבת העיר לאחר שפרסמה פוסט על מורה ודרש ממנה להוריד את הפרסום. לאחר שסירבה הוא השיב באיום: "נגיש נגדך תלונה ונוציא את בנך מהבית". הרוש התנצל: לא התכוונתי לאיים עליה

 

כתבת פוסט נגד מורה? קבלי איום מסגן ראש העיר: בהקלטה שפורסמה אתמול (ד') נשמע סגן ראש העיר של לוד יוסי הרוש מאיים על תושבת העיר לאחר שפרסמה פוסט על מורה, שעובדת מטעם עיריית לוד. לאחר שסירבה אמר הרוש: "או שאת עכשיו ניגשת למשטרה ומתלוננת או שאת מורידה את הפוסט, אחרת אנחנו נגיש תלונה ונתחיל בהליך הוצאת הבן שלך מהבית".

 

בהקלטה, שפורסמה על-ידי מוטי לייבל, נשמע הרוש מטיח באישה שמדובר בפוסט שקרי. "לא יעלה על הדעת שאת תעשי דבר כזה בפייסבוק לעובדת", אמר לה הרוש.

סגן ראש העיר לוד יוסי הרוש ()
סגן ראש העיר לוד יוסי הרוש

אחרי שהאישה אמרה לו כי השיחה מוקלטת השיב לה סגן ראש העיר: "צטטי אותי. גם מה שאני אמרתי. תגידי שזה יוסי הרוש. אני לא מאיים עלייך, אף אחד לא מאיים עלייך, אבל תקשיבי טוב מה שאני אומר לך".

 

האישה: הרוש. אתה איימת עליי עכשיו.

 

הרוש: אף אחד לא איים עלייך, אף אחד לא מאיים עלייך.

 

האישה: אתה... תיקחו לי את הילד.

 

הרוש: אל תסטי מהנושא, הנושא הוא פשוט. את לא יכולה להעלות תמונה של מורה במדינת ישראל ולהכפיש אותה בפייסבוק. רצת לפייסבוק ולכלכת על מורה. איזה אחריות יש לך כאימא לילד?

 

הרוש התנצל על הדברים וציין כי לא התכוון לאיים על האם. לדבריו, מדובר באישומים שקריים שכתבה האם והוא ראה חובה מוסרית כממונה על החינוך, להגן על המורה ועל שמה הטוב.

 

מעיריית לוד נמסר בתגובה: "עיריית לוד בעד חופש הביטוי. עם זאת, פרסומים מאשימים ותופעת הביוש הפומבי בפייסבוק עלולים להיות פוגעניים ולא חסרים מקרים עד כמה מרחיקי לכת הם יכולים להיות. בכל מקרה יודגש כי אין מקום לאיום מכל סוג שהוא, וטוב שהוגשה תלונה במשטרה כדי שזו תבדוק אם יש ממש בתלונת האם, בטרם ייחרץ דין בתקשורת ובפייסבוק. העירייה מבטיחה כי לא יינקטו שום צעדים נגד האם ובנה אשר יזכו כבעבר לטיפול מסור בעניינם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים