שתף קטע נבחר

גם במגזר הערבי חוששים מהמחבל: "מתוח לא פחות מאשר אצל היהודים"

המחבל מהפיגוע בדיזנגוף עדיין מסתובב חופשי, והחשש מפני מתקפה נוספת חוצה מגזרים. אימא מקלנסווה: "כל מי שדופק בדלת אנחנו שואלים: 'האם אתה הרוצח?". תושב טירה: "המדינה צריכה לדאוג לנו ולא לזלזל. כולנו בני אדם"

  

 
המצוד אחר המחבל נשאת מלחם שביצע את פיגוע הירי ביום שישי בתל אביב עדיין נמשך. הורים רבים בצפון תל אביב לא שלחו את ילדיהם לגנים ולבתי הספר, אך החשש מפני פיגוע נוסף של מלחם קיים גם במגזר הערבי. "לא רק היהודים בסכנת חיים, גם ערבים עלולים להיפגע", אמרה ל-ynet תושבת קלנסווה.

 

תושבת אזור המשולש אמרה בשיחה עם ynet: "אני לא לוקחת סיכון. בגלל המחבל האכזרי נשאת מלחם הפסקתי לשלוח את הילדים לפעילות בגן הילדים. אני לא יודעת מה הולך להיות עם הרוצח שאולי יפגע בנו. רוצה לשמור על ילדיי ולא לראות אותם נופלים קורבן לרוצח משוחרר".

גם בקלנסווה חוששים (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
גם בקלנסווה חוששים(צילום: חסן שעלאן)
 

מחמד שריף ופאדי מנסור. "הילדים בטראומה" ()
מחמד שריף ופאדי מנסור. "הילדים בטראומה"

אימא לילדים מהיישוב הערבי הוסיפה ואמרה: "התחלתי לפחד בגלל שהמשטרה עדיין לא הצליחה לתפוס את נשאת מלחם, שעלול להפוך לרוצח סדרתי. גם הילדים שלי שמעו על המקרה ושואלים אותי האם תפסו את הרוצח. כל מי שדופק בדלת אנחנו שואלים אותו: 'האם אתה הרוצח?'. אנחנו חיים באווירה מתוחה לגמרי. גם אנחנו לא נירגע עד שיעצרו את הרוצח. כולנו בסכנה לא רק האזרחים היהודים".

 

מחמד שריף תושב קלנסווה הוסיף: "אני מסתובב הרבה ברחוב ושומע תושבים שמפחדים שהיורה יפגע בהם. גם אצלנו האווירה מתוחה, לא פחות מהמגזר היהודי. מורגש שיש פחד וחשש. לא כדאי להסתובב בלילה בימים האלה. כל עוד המשטרה לא תתפוס את נשאת מלחם הסכנה תלווה אותנו בכל מקום.

 

"אתמול שמעתי אחד הילדים אומר לאביו: 'אבא, למה נשאת מלחם רוצה לרצוח אותנו. מה עשינו לו?'. כשאנחנו שומעים ילדים מדברים בצורה כזו, אז רואים שהם חיים בטראומה קשה".

 

הסריקות אחרי מלחם. במגזר הערבי מרגישים שהם מופקרים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הסריקות אחרי מלחם. במגזר הערבי מרגישים שהם מופקרים(צילום: מוטי קמחי)
 

פאדי מנסור תושב טירה טען כי החיפושים מתמקדים רק באזור תל אביב ולכן, לדבריו, המדינה מפקירה את האזרחים הערבים. הוא הוסיף ואמר כי כשמחפשים אחר המחבל במגזר הערבי - עושים זאת באלימות. "התושבים מתחילים להרגיש כאילו שהשוטרים הם אויבים שבאים לנקום", אמר. "כולנו בני אדם ושומרי חוק ואין מקום לאפליה".

 

אין קצה חוט

יותר מחמישה ימים חלפו מאז פיגוע הירי בתל אביב שבו נרצחו שמעון רוימי, אלון בקל ואמין שעבאן. חרף חיפושים נרחבים, נראה שאין כרגע קצה חוט לגבי מקום הימצאו של המחבל. מפכ"ל המשטרה לשעבר, אסף חפץ, אמר היום ל-ynet: "ייתכן שהמחבל נשאת מלחם ייתפס או יימצא רק בעוד שנים. זה בהחלט תרחיש אפשרי".

 

אמו של מלחם נחקרה השבוע במשך כמה שעות, אבל אמרה לחוקרים: "בעלי וכל בני משפחתי, אין להם קשר לפיגוע. אני קוראת לשחרר אותם כי הם לא עשו כלום. אני מתחננת בפני נשאת שיסגיר את עצמו אחרת לא נצא מהמשבר הנפשי והחברתי הקשה". במשטרה אמרו בתגובה כי "האמא נחקרה ולאחר סיום החקירה שוחררה".

 

היום שוחרר ממעצר ג'ודאת מלחם, אחיו של המחבל. "אני בטוח שכל אחד מהעצורים אין להם קשר לפיגוע", אמר לאחר שחרורו ללא תנאים מגבילים. "אין לנו קשר לפיגוע. מצטערים על מה שקרה". האח נשאל אם יש לו מסר לאחיו שנמצא במנוסה, ואמר: "שיתחשב באחים שלו, באמא ואבא שלו, שיסתכל איך אנחנו חיים עם טראומות. כל אחד מדבר עם עצמו. אמא שלו, אבא שלו, אחים שלו - כולם בסרט. אף אחד לא מאמין. המשפחה כולם מסכנים. כולנו חפים מפשע וכולנו נגד הירי. אנחנו לא מחפשים את הדברים האלה. זה שאני עם זקן לא אומר שאני פושע. יש גם יהודים עם זקן. מספיק עם כל הבלאגן. אלוהים ברא את כל האנשים בשביל לחיות", הוסיף. 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
המחבל נשאת מלחם
צילום: רענן בן צור
מומלצים