שתף קטע נבחר

חוזרים לסימטא: "מתחבקים כי עד עכשיו לא הספקנו"

עשרות אנשים הגיעו לפאב שבו אירע פיגוע הירי כדי לקיים ערב לזכר הקורבנות. הנוכחים הדליקו נרות ושרו לקול נגינת גיטרה. אחת המשתתפות: "נשארתי כדי לחזק ולהתחזק ולהראות שזה לא ישפיע עלינו". ראש העיר חולדאי: "נתגבר על מה שקרה ונמשיך לחיות"

 

עשרות אנשים התכנסו לערב זיכרון בפאב הסימטא בתל אביב שבו אירע ביום שישי פיגוע הירי שבו נרצחו אלון בקל ושמעון רוימי. האירוע הועבר בשידור ישיר ב-ynet.  

 

דין רייכל, הבעלים של המקום, סיפר: "החברים מקיימים ערב התייחדות של הבעלים עם צוות העובדים, השכנים והלקוחות הקבועים לזכרו של אלון בקל ז"ל. המטרה שלנו הערב זה להתחבק כי עד עכשיו לא הספקנו". בקל, בן 26 במותו, שימש כמנהל המשמרת בפאב.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

נגנים וזמרים, חברים של עובדי המקום, הגיעו כדי לקיים אירוע אינטימי ולפרוק את הכאב. הפאב עצמו עדיין לא פתח את שעריו בפני מבלים וגם היום לא הבר והמטבח לא פעלו. הנוכחים במקום התקבצו סביב שולחנות, חלקם דיברו על הפיגוע ואחרים מחו דמעה כשברקע מתנגנים שירים עצובים ושקטים.

 

"לאורך הציונות חווינו במדינת ישראל מצבים מאוד קשים. חווינו עוד אירוע, נתגבר גם עליו ונמשיך לחיות", אמר ראש עיריית ת"א, רון חולדאי, והוסיף: "תושבי ת"א לא שונים מתושבי ערים אחרות. הדיבורים על עיר נפרדת ממדינת ישראל הם קשקוש של אנשים שלא מבינים כלום במדינת ישראל".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

רוני, לקוחה קבועה בבר וחברה קרובה של אלון בקל, הגיעה גם היא לאירוע. "זה היה בר הבית שלי", סיפרה, "את אלון הכרתי בצפון לפני שמונה שנים ואז נפגשנו כאן שוב וחזרנו להיות בקשר. מאוד קשה היה לי להגיע לכאן הערב. כשהפיגוע קרה הייתי בבית. הייתי אמורה להיות בפאב ודיברתי עם אלון שתי דקות לפני הפיגוע. אחר כך התקשרתי והוא פשוט לא ענה. כשאמרו שהיה פיגוע, ידעתי מההתחלה שזה פה. בשלב מסוים מישהו ענה לי לטלפון ואמר לי שבקל פצוע".

 

רון חולדאי: "הדיבורים על עיר נפרדת ממדינת ישראל הם קשקוש" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רון חולדאי: "הדיבורים על עיר נפרדת ממדינת ישראל הם קשקוש"(צילום: מוטי קמחי)

 

קורבנות הפיגוע: שמעון רוימי ואלון בקל ז"ל ()
קורבנות הפיגוע: שמעון רוימי ואלון בקל ז"ל

 

טליה הגיעה הערב לפאב במקרה: "הגעתי לכאן בכלל כדי להדליק נר ונשארתי כדי לחזק ולהתחזק ולהראות שזה לא ישפיע עלינו. האווירה השתנתה בשבוע האחרון ובעיני החיים חזרו למסלולם. זו דרכו של עולם.

התחושות כאן מאוד ממלאות וחמות. טוב לדעת שיש קרקע טובה לדרוך עליה".

 

יותר מחמישה ימים חלפו מאז הפיגוע הרצחני, ונראה שאין כרגע קצה חוט לגבי מקום הימצאו של המחבל נשאת מלחם. אתמול יצא מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, בהודעה לציבור: "אנחנו ממוקדים במשימה אחת ויחידה - לשים את היד על הרוצח. כל מה שמפריע לזה ומאריך את המרדף, לא נעשה. לכן המדיניות היא להפסיק לדברר את החקירה ולהפסיק להוציא פרטים מהחקירה".

 

אתמול נעצרו קרובי משפחתו של המחבל: האב מוחמד מלחם נעצר בחשד בסיוע לרצח, גרימת מוות והתארגנות בלתי חוקית. המשטרה עצרה גם שני בני דודים וחבר של המחבל, וכולם חשודים בסעיפים החמורים הללו. גם אמו של המחבל עוכבה לחקירה ושוחררה. היא טענה כי החוקרים איימו שיהרסו את בית המשפחה בערערה אם לא יחשפו את המקום שבו נמצא נשאת. אחיו של המחבל, ג'ודאת מלחם, שוחרר היום ממעצר. "אין לנו קשר לפיגוע, אני מרגיש את הכאב של משפחות הקורבנות", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נרות נשמה ותמונות קורבנות הפיגוע הרצחני, הערב בסימטא
צילום: מוטי קמחי
מומלצים