שתף קטע נבחר

צרפת ציינה שנה לטבח במרכול היהודי

היום לפני שנה נכנס המחבל אמדי קוליבאלי ל"היפר כשר" בפריז ורצח את פיליפ ברהם, יואב חטב, יוהן כהן ופרנסואה מישל סעדה. הערב מתקיים טקס לזכרם מחוץ למקום הטבח בהשתתפות רה"מ ואלס והנשיא לשעבר סרקוזי

ואלס וסרקוזי בטקס בפריז (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ואלס וסרקוזי בטקס בפריז(צילום: AFP)
 

צרפת ציינה היום (שבת) שנה לטבח במרכול היהודי "היפר כשר" בפריז, שבו נרצחו ארבעה בני ערובה יהודים על ידי המחבל אמדי קוליבאלי: פיליפ ברהם, יואב חטב, יוהן כהן ופרנסואה מישל סעדה.

 

מחוץ ל"היפר כשר" נערכה הערב עצרת זיכרון, בהשתתפות ראש הממשלה מנואל ואלס והנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי. מאות הגיעו לעצרת, שבה הדליקו נרות לזכר הקורבנות. ואלס אמר על פיגועי הטרור בצרפת: "שום דבר לא יכול להסביר את הרצח בבתי הקפה, את הרצח באולם המופעים, את רצח העיתונאים והשוטרים ואת רצח היהודים. שום דבר לא יכול להסביר את זה".

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מחוץ ל"היפר כשר" בשנה שעברה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מחוץ ל"היפר כשר" בשנה שעברה(צילום: AFP)

 

 

העצרת מחוץ למרכול הייתה ביוזמת ארגון הגג של יהודי צרפת, CRIF. "למרות שהרגשות הטראומטיים נמשכים, החיים חזרו למסלולם בתחושה של אחווה מחודשת", אמר חיים קורסיה, הרב הראשי של צרפת. הטבח במרכול היהודי היה יומיים אחרי הטבח במערכת העיתון הסאטירי "שארלי הבדו".

 

קודם לכן התקיים טקס לזכרה של קלאריסה ז'אן-פיליפ, שוטרת צעירה שבה קוליבאלי ירה למוות יום לפני הטבח ב"היפר כשר". הנשיא פרנסואה הולנד חשף שלט לזכרה בפרבר מונטרו שבו נהרגה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל ברדוגו
עצרת לזכרם של ההרוגים בשנה שעברה
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים