שתף קטע נבחר

רונית מטלון: "הכיבוש הוא כמו מחלה סופנית"

בראיון לעיתון הצרפתי לה-מונד, הסופרת רונית מטלון הגיבה על המצב הפוליטי בישראל: "המאפיין הבסיסי העמוק של החברה הישראלית הוא ההכחשה. ישראל היא בת ערובה של הרטוריקה של עצמה בכל הנוגע לביטחון"

לכבוד פרסום הרומן הראשון שכתבה "זה עם הפנים אלינו" בשפה הצרפתית, התראיינה הסופרת רונית מטלון לעיתון הצרפתי לה-מונד. בראיון המקיף שכותרתו היא "אנחנו חיים תחת משטר אפרטהייד", נשאלה מטלון על המצב הביטחוני פוליטי בישראל וכיצד הוא משפיעה על יצירתה.

 

ראיון עם רונית מטלון ל-ynet

 

"מסתיו 2015 מכה בישראל גל של תקיפות בסכינים ושל מעשי אלימות בלתי צפויים, שמבוצעים על ידי יחידים בודדים. מה זה מעורר בך?" לשאלה זו הגיבה מטלון בהתבטאות חריפה נגד מדיניות הממשלה:

 

 

רונית מטלון. ישראל חיה בהכחשה (צילום: איריס נשר) (צילום: איריס נשר)
רונית מטלון. ישראל חיה בהכחשה(צילום: איריס נשר)

"תקיפות הסכין הללו, זו רק ההתחלה. יבואו גם דברים אחרים.

אני לא ממש יודעת מדוע האינדיבידואלים האלה עושים זאת, אבל אני בטוחה שזו תהיה שאלה רלוונטית לשאול את שרותי המודיעין שלנו גם בעתיד. כאינטלקטואלית, אני שואלת את עצמי שאלות. שאלות ששואלים את עצמם גם שירותי המודיעין בישראל".

 

"בנוגע למצב הזה אני יכולה להעיר כמה הערות. קודם כל הכיבוש של השטחים הפלסטינים הוא כמו חולה בשלב סופני, ואני תוהה איך כל זה לא הכה בנו הרבה קודם. בנוסף לכך אני יכולה לומר שהמאפיין הבסיסי העמוק של החברה הישראלית הוא ההכחשה. ישראל היא בת ערובה של הרטוריקה של עצמה בנוגע לביטחון וקורבנות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איריס נשר
רונית מטלון.
צילום: איריס נשר
לאתר ההטבות
מומלצים