שתף קטע נבחר

כוחות הביטחון פשטו על השכונה שבה חוסל המחבל

יומיים אחרי חיסול נשאת מלחם במקום המסתור בערערה, שוב כיתרו כוחות הביטחון את השכונה ומסוק משטרתי חג מעל האזור. לפחות אדם אחד נעצר. בעל הבית שבו בוצעו החיפושים: "מה אני אשם? אני דורש פיצוי". תושב השכונה: "זה כמו שטח צבאי סגור". קודם שוחררו אביו ואחיו ממעצר

 

 

ליד הבית שבו הסתתר נשאת מלחם, היום ()
ליד הבית שבו הסתתר נשאת מלחם, היום

חרף חיסולו של המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב , החקירה לא הסתיימה: כוחות משטרה גדולים חסמו היום (א') את שכונת אלדהראת בערערה, שבה הסתתר נשאת מלחם ובה גם חוסל ביום שישי. מסוק משטרתי נמצא באוויר מעל הפעילות, שהסתיימה במעצר של בן אדם אחד.

 

חיסול המחבל מתל אביב - כתבות נוספות:

 

 

העצור מתגורר סמוך לבית שבו הסתתר המחבל בשבוע שעבר. אמו אמרה ל-ynet: "לא ידענו שהוא היה כאן. אנחנו מגנים את מה שעשה ומתנגדים לאלימות. אנו תומכים בשלום ובחיים משותפים".

 

עאדל מלחם, תושב ערערה, התלונן כי כוחות המשטרה גרמו לנזק רב בעת שערכו חיפוש בביתו. "הרגתי? רצחתי? מצאו מישהו בבית שלי? שום דבר", אמר והמשיך בטענות כלפי השוטרים: "הם באים רק לעשות נזקים. על מה? על מישהו שהוא רצח אותם? שילכו ויעשו נזקים לאותו בן אדם, לא לי. מה אני אשם בכל זה? אני רוצה שהממשלה והמדינה יוכיחו לי במה אני אשם. אני דורש פיצוי על כל מה שעשו לי בבית. הרסו לי את הרכב, את הבית, הרסו את הנפשות. מה נשאר - להרוג אותי? שיהרגו אותי וגמרנו".

 

בעלת הבית אומילה מלחם הוסיפה: "הייתי אצל הרופא וכשחזרתי ראיתי כוחות השוטרים שוברים דברים. הם אמרו לי 'אסור לך לעבור'. הם הרסו לנו את הבית וגרמו נזקים לרכב בלי להבין מה הקשר. זה מעשה אכזרי. תתבישו לכם".

 

תוצאות החיפוש: הבית שאליו נכנסה המשטרה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
תוצאות החיפוש: הבית שאליו נכנסה המשטרה(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

הנזק שנגרם בביתו של תושב ערערה, עאדל מלחם ()
הנזק שנגרם בביתו של תושב ערערה, עאדל מלחם 

משפחה המתגוררת בשכונה טענה ששוטרים השחיתו את מכוניתה במהלך החיפושים. שכן אחר הוסיף: "מה הם רוצים מאיתנו? את החיסול שרצו הם ביצעו, שיתנו לנו לחיות בשקט. הייתי רוצה לראות אותם מחפשים אחר פושעים שרצחו אנשים ועדיין משוחררים. המשטרה עושה לנו חיים קשים. זה כמו שטח צבאי סגור".

 

אביו של המחבל שוחרר: "חבל על כל שנייה שהייתי בכלא"

מוקדם יותר שחרר בית משפט השלום בחיפה למעצר את מוחמד מלחם, אביו של המחבל, ואת אחיו. השניים ישוחררו למעצר בית בן עשרה ימים. ההחלטה התקבלה בעקבות סיכום בין עורכי דינם של האב והבן לבין המשטרה ושב"כ, שלפיה לא יבקשו מבית משפט את המשך מעצרם. האב ובנו נעצרו בשבוע שעבר בחשד לסיוע למחבל, גרימת מוות וקשירת קשר לביצוע פשע. מעצרו של קרוב משפחה נוסף של המחבל הוארך בשבוע נוסף.

 

אחרי ששוחרר אמר האב: "אנשי השב"כ עשו את תפקידם. אני איש חוק ולא שיתפתי פעולה עם בני. המקום שלי לא היה צריך להיות בכלא. חבל על כל שנייה שהייתי בפנים. יש לי משפחה שאני צריך להיות איתה".

 

המכונית שלטענת המשפחה פורקה ע"י השוטרים ()
המכונית שלטענת המשפחה פורקה ע"י השוטרים

 


 

מכתרים את שכונת אלדהראת, היום ()
מכתרים את שכונת אלדהראת, היום

מסוק משטרתי חג מעל ערערה, היום ()
מסוק משטרתי חג מעל ערערה, היום

 

 

 

אביו של המחבל, מוחמד מלחם, משתחרר בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אביו של המחבל, מוחמד מלחם, משתחרר בבית המשפט(צילום: עידו ארז)

 

אמש האריך בית משפט את מעצרם של חמישה חשודים מערערה בגין סיוע למחבל. מעצרם של ארבעה הוארך בשלושה ימים והאחרון ביומיים. בשב"כ ובמשטרה העריכו כי ללא סיוע, מלחם לא היה מצליח להסתתר במשך שבוע שלם של מצוד שערכו אחריו. גם בשטח, בשכונת אלדהראת שבה הסתתר, וגם גורמים משטרתיים אמרו ש"הוא קיבל סיוע מלא, במיוחד מקרובי משפחתו, מאז שהגיע לוואדי ערה ביום שישי.

בכל יום ישן במקום אחר. הביאו לו אוכל ודאגו לשמור עליו".

 

אחד החשודים, בעל עסק באזור, היה זה שדיווח למשטרה על מלחם, אבל נעצר בחשד לסיוע יחד עם עובד שלו. עורך הדין ג'מיל כטיב המייצג אותם אמר: "ייתכן שהייתה התמהמהות בדיווח, שלא היה בזמן אמת. אבל צריך להבין את הבעייתיות נוכח רגישות העניין".

 

החשודים נעצרו ביום שישי בסמוך לחיסולו של מלחם בבית המסתור שמצא בערערה. הוא התבצר במבנה, וכשזיהה את לוחמי השב"כ והימ"מ המתקרבים אליו, יצא וניסה להימלט. בהמשך פתח באש לעבר הכוח בתת-מקלע מסוג "פלקון" מתוצרת איטליה שהיה ברשותו - נשק שנגנב מאביו, ושימש גם לרצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים