שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרסום ראשון: תוכנית הקנאביס של ליצמן
  האם השר יעקב ליצמן מכין מהפכה? שר הבריאות יפרסם תוכנית חדשה, שאם תתקבל היא צפויה לפתוח את שוק הקנאביס הרפואי לחוות גידול נוספות ולמשווקים חדשים. התוכנית תוצג לציבור כדי לשמוע הערות וערעורים

   

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  מהפכת הקנאביס של שר הבריאות יעקב ליצמן : משרד הבריאות יפרסם מחר (ג') תוכנית שעשויה לפתוח את שוק הקנאביס הרפואי לחוות חדשות ולמשווקים נוספים. כך מתפרסם הערב לראשונה ב-ynet. על פי התוכנית, לא יוגבל מספר העוסקים בתחום הקנאביס הרפואי. כל מי שעומד בדרישות האיכות והאבטחה יוכל להגיש בקשה לקבלת רישיון לעסוק באחד מתחומי העיסוק האמורים.

   

  התוכנית תוצג לציבור כדי לשמוע הערות וערעורים. עם זאת, אם יימצא שמספר בעלי הרישיונות מסכן את ביטחון הציבור או לא מאפשר פעילות כלכלית בת קיימא - יבוצעו שינויים בתוכנית.

   

  משרד הבריאות לא מתכוון להגביל את מספר החוות לגידול קנאביס שיגודל רק בבתי צמיחה מתאימים, שיחזיקו רישיון תקף לפי פקודת הסמים המסוכנים. לא יינתנו רישיונות לגידול לצריכה עצמית. בישראל קיימות כיום רק שמונה חוות לגידול קנאביס, ולפי התוכנית החדשה מספרן יגדל באופן משמעותי.

   

  על פי התוכנית של ליצמן, מוצרי קנאביס ייוצרו רק במפעלים לייצור מוצרי קנאביס שיחזיקו רישיון תקף לפי פקודת הסמים המסוכנים. לא יוגבל מספר המפעלים. חלקי צמח הקנאביס יעובדו למוצרים במפעלים לייצור מוצרי קנאביס, בדומה למפעלי תרופות.

   

  ח"כ זנדברג: "להסיר את הבושה מהקנאביס"    (צילום: אסף מגל, ניצן דרור, אורי דוידוביץ)

  ח"כ זנדברג: "להסיר את הבושה מהקנאביס"    (צילום: אסף מגל, ניצן דרור, אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  ארכיון(צילום: רויטרס)

  בתוכנית, שתוצג מחר כטיוטה לעיני הציבור, נקבע שתתקיים הפרדה תאגידית בין חוליה לחוליה בחוליות שרשרת הגידול, הייצור והניפוק (חוות, מפעלים, בתי מסחר, בתי מרקחת). בשלב זה מאושרים להפצה מוצרים בתצורות הבאות: תפרחות, בתפזורת או מגולגלות לצורת סיגריות, שמן ועוגיות לשימוש על ידי ילדים.

   

  עוד מציע השר ליצמן כי הממשלה תמשיך לתת עדיפות לייבוא מוצרי הקנאביס, ומשרד הבריאות ימשיך לחפש ולאתר מקורות לייבוא מוצרים או תכשירים רשומים ולעודד את ייבואם ואספקתם למטופלים בארץ.

   

  החלטה לגבי הייצוא תתקבל על ידי הממשלה, שתדון באפשרות רק לאחר מימוש המתווה ורק כאשר יהיו בארץ מוצרי קנאביס העומדים בסטנדרט איכות ובטיחות מתאימים.

   

  כבר לפני ארבעה חודשים הצהיר ליצמן שהוא מתכנן מהפכה: "יש גם היום בתי מרקחת שנותנים כל מיני תרופות אחרות כמו מורפיום. גם בקנאביס נעשה סדר. יהיה רישום ונפקח על זה. אבל זה יהיה בסטנדרט כמו תרופה. כרגע אנחנו נמצאים בבג"ץ בגלל נושא המגדלים. נוציא מכרז בנושא המגדלים ואני מקווה שנקבל את אישור בג"ץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים