שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי דנמרק: שוויץ תאלץ פליטים לשלם
  בפעם השנייה השבוע מכריזה מדינה אירופית כי תדרוש ממהגרים לשלם על שהייתם. הרשויות: מי שיעזוב מרצונו תוך 7 חודשים - יקבל החזר

  ימים ספורים לאחר שהמדינה הנורדית עוררה סערה בינלאומית, המדינה היקרה בעולם הולכת בעקבותיה: החל מהשבוע יאלצו מבקשי מקלט המגיעים לשוויץ להשתתף במימון הוצאות קליטתם ולמסור לידי הרשויות כל נכס ששוויו עולה על אלף דולר. 

   

  לעוד סיפורים מרתקים בעולם היכנסו לדף הפייסבוק של דסק חוץ 

   

   

  מהגרים בדרכם למערב אירופה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  מהגרים בדרכם למערב אירופה(צילום: AFP)

  את הגילוי המרעיש סיפקה רשת הטלוויזיה השוויצרית SRF שפרסמה אמש (ה') צילום של חשבונית ועלון מידע שקיבל מהגר סורי לידיו. מהצילום עולה כי מבקש המקלט נאלץ למסור מחצית מהמזומנים שנותרו למשפחתו לאחר המסע המטלטל ליבשת האירופית, והוא לא היחיד. "אם יש לך רכוש ששווה יותר מאלף פרנקים שוויצרים בהגיעך למרכז קליטה – אתה מתבקש לוותר על נכסיך בתמורה לקליטתך", נכתב בעלון.

   

  סכום זה, המשתווה לאלף דולר לערך, נועד לסייע לרשויות במימון הוצאות הקליטה. מהגר שיסכים לעזוב מרצונו את המדינה בתוך שבעה חודשים, הסבירו הרשויות, יוכל לקבל את כספם חזרה.

   

  לעומת זאת, מהגר שיישאר בשוויץ ויזכה לקבל היתר עבודה, ייאלץ להפריש עשרה אחוזים ממשכורתו במשך עשור – עד שישיב לשוויצרים את הוצאות קליטתו המוערכות בכ-15 אלף דולר.

   

  רק השבוע עוררה דנמרק זעם בינלאומי כשיצאה בהצהרה דומה, ויש מי שאף השווה את התנהלותה לזו של גרמניה הנאצית.

   

  החוק, שאושר בקואליציה וצפוי לעלות להצבעה בהמשך החודש, מאפשר לרשויות הדניות לבצע חיפוש אחר זהב וחפצים יקרי ערך בתיקיהם של המהגרים, כך שאלו יסייעו במימון שהייתם במרכזי הקליטה. מדובר בחלק מחוק נרחב יותר שנועד להקשות על מהגרים לקבל תושבות קבע ולקצר את שהייתם במדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים