שתף קטע נבחר

מבקר המדינה הגיע לערוך שימוע לנתניהו

השופט יוסף שפירא הגיע הבוקר למשרד ראש הממשלה כדי לערוך שימוע לנתניהו בפרשת ביביטורס. דו"ח המבקר, שיעסוק גם בפרשה, צפוי להתפרסם בסוף חודש אפריל

 

 

המבקר שפירא מגיע למשרד ראש הממשלה (צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות") (צילום: אלכס קולומויסקי,
המבקר שפירא מגיע למשרד ראש הממשלה(צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות")
 

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, הגיע הבוקר (ו') למשרד ראש הממשלה בירושלים כדי לערוך שימוע לבנימין נתניהו במסגרת פרשת "ביביטורס". השימוע מתקיים לקראת השלמת הדו"ח של המבקר על נסיעות נתניהו לחו"ל, שלכאורה בוצעו במימון זר וללא דיווח לרשויות המוסמכות.

 

השימוע מתקיים בעקבות מידע חדש שהגיע למשרד המבקר בחודשים האחרונים. דו"ח המבקר בנושא זה יושלם עד ה-15 בפברואר והוא יפורסם במסגרת הדו"ח השנתי שיוגש בסוף חודש אפריל.

 (צילם: אבי אוחיון, לע"מ) (צילם: אבי אוחיון, לע
(צילם: אבי אוחיון, לע"מ)

פרשת "ביביטורס" נחשפה בעקבות תחקיר בערוץ 10 שמצא כי בשני מקרים בשנת 2006, בשעה שנתניהו היה יו"ר האופוזיציה, מימנו גופים שונים שתי נסיעות שלו לחו"ל.

 

בספטמבר 2014 הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי לא תיפתח חקירה פלילית  בנושא "ביביטורס", ואימץ את עמדת המשטרה שאין ראיות לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה נתניהו.  

 

היועץ הסביר מדוע נדרשו שלוש שנים מפרסום התחקיר ועד החלטתו: "הטענות שנטענו נגדו, הן בנוגע למימון טיסותיו לחו"ל, הן בנוגע למימון שהייתו שם, והן בנוגע לאירוע הנוסף - נבדקו. נתבקשו פרטים והבהרות מבא כוחו של נתניהו, נבחנו חומרים שנאספו בעניין במשרד מבקר המדינה. פעולות אלה דרשו זמן, ותוך כדי הבדיקה הועלו טענות חדשות, התבררו עובדות והתקבלו חומרים שהצריכו השלמות והמשך בדיקה".

 

בחודש אוגוסט האחרון נחשף ב-ynet כי וינשטיין הפיץ מסמך לראש הממשלה והשרים שאוסר על נסיעות טייקונים ותורמים ובכך בעצם הודה כי עד עכשיו הנושא לא נאכף וליועץ היה רצון לסדר את הנהלים בעקבות הפרשה.

 

ההנחיה אינה תקפה למצב שבו ממשלה זרה היא המזמינה והמממנת של הנסיעה. במסמך שהועבר למנדלבליט נכתב בין היתר: "מוטב היה שהממשלה לא הייתה נסמכת על גורמים זרים שיישאו בעלויות נסיעות חבריה וסגניהם לחו"ל לצורך ובמסגרת תפקידם", נכתב במסמך.

 

עוד נכתב כי "ראוי שנסיעות, שהן חלק בלתי נפרד ממילוי תפקידו של נושא המשרה, תבוצענה במימון ממשלתי וזאת כדי למנוע חשש להימצאות השרים וסגניהם בניגוד עניינים ולהבטיח מראית פנים ראויה של התנהלות הממשלה וכן לשמור ולחזק את אמון הציבור בה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
שפירא הבוקר במשרד רה"מ
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים