שתף קטע נבחר

מחיר ההפצצות: דאעש מקצץ משכורות בחצי

לפי מסמך שפרסם משרד האוצר של המדינה האיסלאמית, בעקבות "נסיבות חריגות" קוצץ שכר הלוחמים בסוריה ב-50%. בשבוע שעבר הופצץ "בנק המזומנים" של הארגון בעיראק

 

בשעה שהתקיפות האוויריות של ארה"ב ושותפותיה פוגעות במקורות ההכנסה של המדינה האיסלאמית קיצץ הארגון את השכר ללוחמיו בסוריה ב-50 אחוזים. כך לפי מסמך שפורסם ב"אינדיפנדנט".

 

הקואליציה שמובילה ארה"ב נגד דאעש מפציצה את שדות הנפט שנמצאים בשליטת הארגון, את קווי האספקה שלו ואת הבניינים שבהם הוא שומר את הכסף המזומן שלו. לפי האתר הבריטי, המסמך פורסם על ידי משרד האוצר של המדינה האיסלאמית בא-ראקה, שנחשבת לבירת הארגון בסוריה.

 

המסמך מצטט את הקוראן כדי לדון ב"ג'יהאד של עושר וג'יהאד של נפש", כך לפי מתורגמן בפורום המזרח התיכון. "בהתחשב בנסיבות יוצאות דופן שעמן מתמודדת המדינה האיסלאמית, הוחלט להפחית בחצי את המשכורת של כל המוג'הידין, ולא ניתן למישהו להיות פטור מההחלטה הזו, לא משנה מה עמדתו", נכתב.

 

בצבא האמריקני טענו כי התקיפות האוויריות גרמו נזק משמעותי ליכולת של דאעש לממן את פעילותו. בשבוע שעבר הפציצה הקואליציה במוסול שבעיראק והרסה

בניין שהכיל כמויות עצומות של מזומנים, ששימשו את דאעש לתשלום לאנשיה וכן למימון מבצעי טרור. שתי פצצות במשקל של כמעט טונה נורו אל הבניין והרסו אותו כליל.

 

בספטמבר דווח כי יותר מ-200 ג'יהאדיסטים עזבו את דאעש בעקבות קיצוץ במשכורת ועברו מצפון עיראק לסוריה, כדי להצטרף לארגוני טרור אחרים. לפי הדיווח, הם השתכרו 395 דולר לחודש אך שכרם הופחת ל-98 בלבד.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרוויחים פחות. לוחמי דאעש
מומלצים