שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדש ב-JFK: זיהוי פנים ביומטרי
  שדה התעופה הגדול ביותר בניו יורק מתחדש בטכנולוגיה מעוררת המחלוקת של זיהוי פנים להגברת הביטחון וצמצום טעויות אנוש בזיהוי נוסעים. בשדה מנסים להרגיע: התמונות יימחקו

  טכנולוגיה חדישה של זיהוי פנים ביומטרי נכנסת בימים אלה לשדה התעופה ע"ש ג'ון פ. קנדי, השדה הגדול ביותר בניו יורק והחמישי בגדולו בארצות הברית על פי נתוני התעבורה בו. מדובר בטכנולוגיה מעוררת מחלוקת שעלתה לכותרות בשנים האחרונות פעמים רבות ככזו העלולה לפתוח פתח לשימוש בלתי הולם בתצלומי הפנים של אזרחי העולם ולגניבת זהויות.

  שדה התעופה JFK (צילום: איי אף פי)
  שדה התעופה JFK(צילום: איי אף פי)

  המיכשור החדש בשדה התעופה בניו יורק שהשימוש בו נחשף על ידי עובדי המכס של השדה, יזהה את פני העוברים והשבים באופן יזום. ראש אגף המכס ב-JFK התראיין היום (ד') לתקשורת בארצות הברית והסביר כי הטכנולוגיה תשמש להגברת הביטחון בשדה וצמצום טעויות האנוש המתרחשות בשדה בזיהוי פני הנוסעים באופן ידני-אנושי.

  זיהוי פנים ביומטרי, ארכיון (צילום: אבישי זיגמן)
  זיהוי פנים ביומטרי, ארכיון(צילום: אבישי זיגמן)

  הדובר, גיל קרליקובסקה, ניסה להרגיע את הרוחות שעוד יסערו בימים הקרובים סביב הכנסת השימוש בטכנולוגיה החדישה,

  והסביר כי התמונות יימחקו ולא יישמרו במאגרי שדה התעופה, "אלא אם כן יהיה הכרחי להמשיך את תהליך הבדיקה".

   

  על פי הפרסומים בארצות הברית היום, הנוסעים שייסרקו יהיו אלה המגיעים ממדינות שאינן מחייבות ויזה על מנת להיכנס לארצות הברית, וכן הנוסעים האמריקנים תושבי ארצות הברית עצמם. בשלב זה, פני נוסעים ממדינות המחויבות באשרת שהייה בארצות הברית - כדוגמת ישראל - לא ייסרקו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חדש ב-JFK: זיהוי פנים ביומטרי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים