שתף קטע נבחר

"אל תפחדו להעז": מפגש אחרון בפרויקט מהנדסות העתיד

הן עברו דרך משמעותית מאז הצטרפו לפרויקט מהנדסות העתיד - הן למדו על עולם הטכנולוגיה והמדע, השתתפו בפרויקטים פורצי דרך והן יודעות שאפשר להגשים חלומות. צפו במפגש האחרון של התלמידות המצטיינות, רגע לפני סיום הפרויקט

בשיתוף התעשייה האווירית

 

אנחנו שומעים על נשים פורצות דרך בעולמות המדע והטכנולוגיה, מעריצים אותן על פועלם, אבל המספרים עדיין נמוכים כשזה מגיע למדידה שלמספר נשים מול גברים במקום עבודה העוסק בנושאים אלו.

 

 

במפגש האחרון של "מהנדסות העתיד", פרויקט המשותף ל-ynet, ידיעות אחרונות והתעשייה האווירית, נפגשו התלמידות עם אסתר ברק לנדס, מנכ"לית Nielsen Inovate שהרצתה בפניהן על נשים בעולם ההייטק, על עולם החלומות מול המציאות, פרשה בפניהן את הנתונים על כמות הנשים בעולם ההייטק וביקשה מהן שלא להתייאש ולא לוותר על החלומות שלהן, ועודדה אותן להיכנס לעולמות שמעניינים אותן ולעשות את מה שהן אוהבות.

 

 

פרויקט "מהנדסות העתיד" נולד מתוך ההכרה המשותפת במחסור החמור הקיים כיום במהנדסים בכלל, ומהנדסות בפרט, והצורך לפעול בנושא על מנת לשמר את מעמדה הבינלאומי של ישראל כמעצמת הייטק וטכנולוגיה. זו ההזדמנות לגלות את דור העתיד של המהנדסות והמדעניות במדינת ישראל, שתפסו בעתיד תפקידים משמעותיים בתעשייה ובאקדמיה הישראלית.

 

מאות תלמידות כיתה י"א, מרחבי הארץ, נרשמו לפרויקט "מהנדסות העתיד". לאחר הליך סינון קפדני שנמשך כחודש וחצי, מאות ראיונות אישיים והיענות של תלמידות מצטיינות מכל רחבי המדינה, נבחרו 100 התלמידות שיהיו לחלק ממיזם שחשף אותן לטכנולוגיות חדשניות, הפגיש אותן עם בכירים בתעשייה הישראלית שהרצו בפניהן ועבדו בצוותים שיפתחו פרויקטים הנדסיים פורצי דרך, כשהן מלוות על ידי מנטוריות העוסקות בתחומי טכנולוגיה ומדע שונים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים