שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החימום בבית יופעל כאשר תתקרבו לחניה

  חברת הרכב הגרמנית ב.מ.וו תהיה ראשונה לשלב רשת IFTTT בדגמים שתייצר. בית חכם מעולם לא היה מוטורי יותר

  נא להכיר: IFTTT. אם עדיין לא שמעתם על ראשי תיבות אלה, הגיע הזמן. מדובר ב-If This Then That, יישום אוטומציה שצובר במהירות פופולריות עצומה. השירות מבוסס הרשת מאפשר קביעת תסריטים שונים המבוססים על התניית פעולה אחת באחרת. השירות מבוסס על שירותי מיקום - לפי GPS, או מרחק מתא סלולארי - וטכנולוגיות אלחוטיות דוגמת בלוטות' ו-WiFi.

   

   

  האפליקציה מאפשרת יצירת "חוקים" שונים, העשויים לסייע למשתמש בחיי היום יום. כך למשל היא מאפשרת להעביר באופן אוטומטי את מכשיר הסמארטפון ממצב "שקט" למצב "צלצול רגיל" כאשר אתם עוזבים את הבית, מבטלת את ה-WiFi כאשר מתרחקים מנקודה מוכרת מסוימת ועוד.

   

  שילוב מערכות מסוג זה במכוניות נראה טבעי לחלוטין, וב.מ.וו כך מסתבר היא הראשונה להרים את הכפפה. היצרנית מדווחת כי תטמיע את השירות בכל המכוניות שהיא משווקת ואשר יוצרו מאז יולי 2013 באמצעות ה-ConnectedDrive.

   

  כבר עתה מאפשרת ב.מ.וו ללקוחותיה להשתתף בשלבי הבטא של השירות, באמצעות פורטל חדש אותו הקימה לפני מספר ימים תחת השם "BMW Labs". בו הם מאפשרים לנהגים מארה"ב, אנגליה, צרפת, ספרד, אוסטרליה ובריטניה להתנסות בחלק ממערכות הטכנולוגיה החדישה, עם אזהרה האומרת כי "השירות עלל שלא לעבוד היטב לפעמים".

   

  האתר מאפשר כבר עתה לנהגים להקליט תסריטים שונים כמו הדלקת אורות בבית כאשר הרכב נכנס לחניה, שמירת מיקום מדויק בחניון באמצעות אפליקציית המפות של גוגל ועוד. שירות IFTTT מאפשר גם שילוב עם שירותי "בית חכם" אחרים, כך שניתן להורות הדלקת דוד המים החמים בבית בעת היציאה מהמשרד, הפעלת האורות בחצר כאשר הרכב מתקרב, נטרול אזעקה והפעלת מערכת המוסיקה הביתית עם שיר אהוב בעת הכניסה.

   

  יישום נוסף, המתאפשר כיום באמצעות אפליקציות אחרות ו-או חומרה ייעודית, נוגע לבטיחות בני המשפחה האחרים בעת הנהיגה ברכב. כך למשל תתעד האפליקציה עבירות מהירות, ותשלח מיידית מסר להורים המודאגים עם כל הפרטים הנדרשים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים