שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הממונה על ההגבלים העסקיים: מיכל הלפרין

  ראש הממשלה בתפקידו כשר הכלכלה מינה את עו"ד הלפרין לתפקיד. בעבר שימשה כסגן הממונה: "מודה לראש הממשלה על הבחירה, אגדיל את התחרות במשק לטובת הצרכן". המבחן הראשון: מכירת מגה

  ראש הממשלה וממלא מקום שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו, החליט למנות את עו"ד מיכל הלפרין, לממונה על ההגבלים העסקיים. זאת לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"ל המשרד עמית לנג, המליצה על שני מועמדים: עו"ד מיכל הלפרין ועו"ד אורי שוורץ.

   

  מיכל הלפרין מביאה איתה ניסיון עשיר בתחום ההגבלים העסקיים הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי. בשנים 2006-2002 שימשה כסגן ראש הרשות להגבלים העסקיים והיועצת המשפטית לרשות. ב-2007 הצטרפה עו"ד הלפרין כשותפה וראש מחלקת הגבלים עסקיים במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, עורכי דין.

   

  ראש הממשלה וממלא מקום שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו אמר לאחר המינוי: "הניסיון המשולב של עו"ד הלפרין, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי והבנתה העמוקה בתחום ההגבלים עסקיים, יסייעו לרשות להגיע לאיזון הנכון בין צורכי המשק והמגזר העסקי לטובת המשך פיתוח כלכלת ישראל".

   

  עו"ד מיכל הלפרין: "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי. אני רואה במינוי הזדמנות לתרום לכלכלה חופשית, צומחת ומתפתחת ולהגדלת התחרות במשק לטובת הצרכנים ואזרחי ישראל".

   

  אחד המבחנים הראשונים אליהם תידרש הלפרין היא מכירת חברת מגה הקורסת. בין השמות שהוזכרו כמועמדים לרכישת החברה נמצאים גם בעלים של רשתות מזון גדולות כרמי לוי ואחרים. אם תאשר הממונה החדשה את העברת מגה אליהם כמיקשה אחת, הם עשויים להפוך להיות חברת מזון הגדולה אפילו משופרסל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים