שתף קטע נבחר

הנקמה של נתניהו? כץ נדחק לשורה השנייה - ונטש צילום קבוצתי עם ממשלת יוון

שר התחבורה עזב בזעם מפגש בין נציגי ממשלות ישראל ויוון לאחר שגילה כי הוזז מהשורה הראשונה לאחור בטרם צילום משותף. גורם בלשכת נתניהו: לא היינו אחראים על סידורי הישיבה

 

התמונה הקבוצתית. בשורה השנייה: הכיסא הריק של כץ (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
התמונה הקבוצתית. בשורה השנייה: הכיסא הריק של כץ(צילום: גיל יוחנן)

 

הנקמה של נתניהו בישראל כץ? ממשלות ישראל ויוון ערכו אמש (יום ד') מפגש במלון קינג דיויד בירושלים, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקבילו היווני אלכסיס ציפראס. האירוע כלל צילום תמונה קבוצתית של כל המשתתפים. באופן מפתיע, או שלא, נעדר מהתמונה המשותפת שר התחבורה ישראל כץ שבאחרונה נקלע לעימות חזיתי עם ראש הממשלה על רקע קידום אפליקציית המוניות אובר.

 

מפגש הצמרת בין ממשלות ישראל ויוון נערך בנוכחות של כמה שרים ישראלים ויוונים, והוא כלל פגישה בארבע עיניים בין נתניהו לציפראס, מסיבת עיתונאים שבה נשאו שני המנהיגים דברים, וצילום משותף. כץ, שבזמן מסיבת העיתונאים ישב במרכזה של השורה הראשונה לצד השרים יובל שטייניץ, גלעד ארדן, יריב לוין ואופיר אקוניס, גילה זמן קצר לפני צילום התמונה כי הוא הוזז לשורה השנייה, ולמעשה היה השר הישראלי היחיד שלא הוצב בחזית.

 

השר כץ נדחק לשורה השנייה (צילום: מואב ורדי) (צילום: מואב ורדי)
השר כץ נדחק לשורה השנייה(צילום: מואב ורדי)

 

ראש לשכת ראש הממשלה, דוד שרן, שראה שכץ הלך מהמקום ניגש אליו וביקש ממנו להישאר. הוא ציין כי הלשכה לא הייתה אחראית על סידור הישיבה. כץ רתח מזעם ועזב את המקום מבלי שנטל חלק בצילום המשותף.

 

לא מן הנמנע שמדובר בהמשך העימות בין לשכת נתניהו לשר כץ בהמשך לעימות בישיבת הממשלה ביום ראשון, במהלכו האשים נתניהו את שר התחבורה באי קידום התחרות בענף המוניות. כץ אמר אז בתגובה לראש הממשלה: "עכשיו נזכרת לדבר על תחרות? תפקידי לא לדאוג לאילי הון זרים, אלא לכל אזרחי ישראל".

 

גורמים בסביבת ראש הממשלה דחו את הטענות והבהירו שלא היו אחראים על סידורי הישיבה. עוד הדגישו בלשכת נתניהו כי בארוחת הערב המשותפת בין נציגי הממשלות, כסאו של כץ, שנעדר בסופו של דבר, הוצב ליד זה של ראש הממשלה.

 

בנאומו אמר נתניהו לציפראס ולמשלחת היוונית: "למרות שהיוונים והיהודים יכולים, ובצדק, להתגאות במורשת העשירה והעתיקה שלנו, יש לנו רצון משותף לאמץ את העתיד. אנו שתי דמוקרטיות מערביות מזרח-תיכוניות, שרוצות להביא קידמה, ביטחון ושלום לעמים שלנו. אך אנו חיים באזור שהולך ונהיה הפכפך ופחות יציב, ונגוע בכוחות האסלאם הקיצוני. אני מאמין שאנו חזקים יותר כאשר אנו מתמודדים יחד מול אתגרים אלה".

 

נתניהו וציפראס: "יוון היא ידידה אמיתית" (צילום: קובי גדעון) (צילום: קובי גדעון)
נתניהו וציפראס: "יוון היא ידידה אמיתית"(צילום: קובי גדעון)

 

"אדוני ראש הממשלה, ביקורך בישראל מתקיים ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה", המשיך נתניהו. "אנשים מתורבתים בכל העולם מתאחדים כדי להיזכר בפשע הגדול ביותר בהיסטוריה - הניסיון להשמיד את העם היהודי בתכנית תעשייתית לרצח עם. אני חושב שאין זה מספיק להזכיר את הטבח ההמוני ביהודים במאה הקודמת. אני חושב שעלינו להיות דרוכים וחזקים אל מול קריאות חדשות לרצח עם, מהפכות חדשות של אידיאולוגיות רצחניות שמבקשות להשמיד עמים מודרנים, את שרידיהם של תרבויות עתיקות, את אורח החיים שלנו שהתפתח עם התפתחות התרבות המשותפת שלנו. ואני מאמין שיש לנו את היכולת ללמוד מן ההיסטוריה ולמנוע את הישנותה. יוון היא ידידה אמיתית. אני מאמין שמתפתחת כאן ידידות שיכולה להפוך לברית אמיתית לשלום, לקידמה ולביטחון".


פורסם לראשונה 27/01/2016 21:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בלי השר כץ
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח, לע"מ
כץ ונתניהו בימים אחרים
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים