שתף קטע נבחר

חמאס מודה: מנהרה קרסה, יש נעדרים

בהודעת הזרוע הצבאית נאמר שאחת המנהרות קרסה בגלל מזג האוויר הסוער. גל שמועות ברצועה: 11-7 הרוגים בקריסה

יממה אחרי קריסת המנהרה בשכונת תופאח בצפון העיר עזה, חמאס הודה הערב (יום ד') לראשונה באופן רשמי כי המנהרה אכן קרסה וכי יש נעדרים. אמש דווח על הרוגים בקריסת המנהרה.

 

לפי הודעת הזרוע הצבאית, אבד הקשר עם חולייה של יחידת המנהרות של הזרוע הצבאית בעקבות קריסה של אחת המנהרות של חמאס כתוצאה ממזג האוויר הסוער. החיפושים אחר אנשי החוליה נמשכים ולפיכך הם נחשבים נעדרים. על-פי חמאס, יש עדיין תקווה קטנה למצוא את אנשי החוליה בחיים. בהודעה צוין כי הנהגת הזרוע הצבאית של חמאס בדרגים הגבוהים ביותר עוקבת אחר האירוע. מה שבחמאס נמנעו מלפרסם הוא מספר הנעדרים שהמנהרה קרסה עליהם.

פעילי הזרוע הצבאית של חמאס במנהרה. ארכיון  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פעילי הזרוע הצבאית של חמאס במנהרה. ארכיון (צילום: רויטרס)
 

קריסת המנהרה התרחשה ביום שלישי בשעות הערב ומיד אחר כך הטיל חמאס איפול מוחלט על כל המקרה וסירב להתייחס בשום צורה למקרה. הגורם הרשמי היחיד שהתייחס בצורה מעומעמת לארוע היה דובר משרד הבריאות ברצועת עזה אשרף אל-קודרה שאמר אתמול כי לא הגיעו לאף אחד מבתי החולים ברצועה נפגעים מקריסת מנהרה. ניסיונות האיפול של חמאס למקרה הביאו לגל שמועות לא מבוססות ברצועת עזה שעליהן הסתמכו חלק מכלי התקשורת הפלסטיניים ולפיהן כתוצאה מקריסת המנהרה נהרגו בין שבעה ל-11 פעילים בזרוע הצבאית של חמאס.

 

מיקומה של המנהרה בשכונת תופאח בצפון מזרח העיר עשוי להעיד על כך שמדובר במנהרה התקפית משום שהיא נמצאת בחלקה המזרחי של העיר עזה לא רחוק מגדר המערכת עם ישראל, אולם לזרוע הצבאית יש מערך מנהרות פנימי בתוך הרצועה שדרכן מגיחים הפעילים ובורחים אליהן במקרה של לחימה מול כוחות יבשה של צה"ל.

 

בשבועות האחרונים נהרגו שני פעילים בזרוע הצבאית של חמאס כתוצאה מקריסה של מנהרות. האחרון שבהם נהרג בשבוע שעבר במנהרה שנמצאת בדרום הרצועה ליד חאן יונס. באף אחד מהמקרים הללו חמאס לא הסתיר את העובדה שאחד מפעיליו נהרגו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מנהרה של חמאס ברצועת עזה
צילום: רויטרס
מומלצים