שתף קטע נבחר

סרטון הכחשת השואה של חמינאי: "הציונים הורגים ילדים"

ביום השואה הבינלאומי מנהיגה הרוחני של איראן העלה לאתרו סרטון שבו הכחיש בפומבי את שואת היהודים, ותקף את המערב על תמיכתו בישראל: "זה נחשב חטא גדול להפיץ ספקות על השואה, בזמן שהם מתיימרים לתמוך בחופש"

 

 

בזמן שהקהילה הבינלאומית ציינה ביממה החולפת בצורה מרשימה את יום השואה הבינלאומי - באיראן בחרו דווקא להתריס: מנהיגה הרוחני של איראן, עלי חמינאי, העלה לאתר האינטרנט שלו סרטון וידאו מושקע, שבו שב והכחיש בפומבי את שואת העם היהודי. בסרטון הואשמה הקהילה הבינלאומית ב"תמיכה במשטר הכיבוש הציוני שהורג ופצוע ילדים פלסטינים".

 

לכל אורך הסרטון שכותרתו "האם הימים החשוכים הסתיימו?" נראות תמונות גופות של ילדים פלסטינים שנהרגו או נפצעו בתקיפות צה"ל. כמו כן מוצגים נשים פלסטיניות בוכות ואבות מחזיקים את גופות בניהם התינוקות. בין לבין נראה ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם בקונגרס ועומד מחובק עם הנשיא האמריקני ברק אובמה.

 

ברקע נשמע קולו של חמינאי (או אדם שמחקה את קולו) אומר לצלילי מוסיקה דרמטית: "מי עוזר למשטר הציוני המזויף? מי נותן להם סיוע? מי מכשיר להם את הדרך? מי עומד מאחוריהם? אלה המעצמות המערביות שעושות את זה ובראשן אמריקה. ואת זה הם עושים למרות שהם טוענים שהם מתנגדים לטרור ולדאעש. הם משקרים. הם אומרים דברים שהם לא אמת. זאת בורות".

חמינאי בסרטון ההסתה ()
חמינאי בסרטון ההסתה

בשלב הזה תקף חמינאי את מדינות אירופה שלדבריו לא מעזות לדבר על השואה ולשאול שאלות על אמיתותה, בזמן שלא ברור אם ליבת המקרה הזה היא אמיתית או לא, גם אם זאת המציאות - זה לא ברור איך זה קרה", אמר חמינאי. ברקע נראה צילום של השלט "העבודה משחררת" ותמונה של ערימת נעליים ממחנה השמדה.

 

עוד אמר הדובר בסרטון כי "מדברים על השואה ומפיצים ספקות לגביה. זה נחשב

חטא גדול. אם מישהו עושה את זה הם עוצרים אותו, מעמידים אותו לדין, זה בזמן שהם מתיימרים לתמוך בחופש. זאת הבורות שקיימת בעולם של ימינו. אנחנו צריכים להתעורר. אחינו תושבי איראן, המוסלמים ובכירים במדינות אחרות צריכים לדעת את זה: אנחנו יכולים לעמוד מול הבורות".

 

הדברים דומים מאוד לדברים שאמר חמנאי בנאום ב-2014, אז טען שהשואה היא אירוע שלא בטוח אם התרחש, ואם התרחש לא ברור כיצד התרחש.

 

הדברים באים בהמשך לתחרות קריקטורות להכחשת שואה, שעליה הכריזה איראן השנה, כשהפרס הראשון עומד על 50 אלף דולר – פי ארבעה יותר מהפרס בתחרויות הקודמות. ישראל הגישה תלונה חריפה למזכ"ל האו"ם וזה גינה את התחרות בנאומו בעצרת האו"ם ביום השואה הבינלאומי.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים