שתף קטע נבחר

בובת שלג

טיסות מבוטלות ועיר בעוצר לא מנעו מצביקה הדר מלהופיע כאן השבוע. הקהל שיצא מהאיגלו ובא להופעה זכה לחוויה בלתי נשכחת

לפני שהגיע צביקה הדר לסיבוב ההופעות העמוס שלו ברחבי אמריקה, הוא לא ידע למה לצפות. "מעולם לא הופעתי בארה"ב", הוא סיפר לנו. "שנים ארוכות הייתי בעשייה בלי הפסקה. תוכניות והצגות, ולו"ז שלא איפשר את זה, אפילו שהחלום להגיע תמיד היה שם. כעת בשלו התנאים ואני באמת נרגש וסקרן".

אבך גם הדר, שבקריירה ובחייו האישיים עבר כמה שינויים וטלטלות, לא תיאר לעצמו שגם ביקור מרגש בארה"ב יהפוך לסוער כל כך. "היינו באטלנטה, הייתה שם הופעה מקסימה של צביקה", מספרת המפיקה אפרת מוזס מחברת O.N.E Productions.

 

“למחרת טסנו לבוסטון. מזג האוויר החל להיות סוער, שלג ירד בקצב ולא היינו כבר בטוחים אם המופע יתקיים". מוזס מספרת שרבים התקשרו לברר, וגם צביקה עצמו לא היה בטוח אם אנשים ייצאו מהבית במזג אוויר כזה כדי לראות את המופע שלו. את הרגעים האלו הוא תיעד ביומן מסע שיפרסם, וחלקים ממנו פורסמו גם באתר ווי נט. "צביקה התנהג במקצועיות מרשימה. בסופו של דבר אולי שני זוגות בערך לא הגיעו. הוא לקח הכל בחוויה והומור, קיבל את הקהל בחום ממש ורצה לחבק כל אחד. הוא היה מצחיק ברמות".

 

הטיסה בוטלה, אז לוקחים רכב ועושים סלפי נהיגה. הדר, אפרת מוזס, הסאונדמן מורן חסון והתאורן גיא אזולאי ()
הטיסה בוטלה, אז לוקחים רכב ועושים סלפי נהיגה. הדר, אפרת מוזס, הסאונדמן מורן חסון והתאורן גיא אזולאי

 

כבר שנים שצביקה הדר זוכה מקבל פניות אישיות בפייסבוק, ובערוצים נוספים, בבקשה שיגיע לכאן. עכשיו, כשהוא נענה לפניית O.N.E productions , הוא לא עושה את זה רק כי זה הזמן הנכון, אלא כפי שמשתמע מדבריו בפרויקט הנכון.

"חי על הבמה", הוא מופע שבישראל עלה כבר למעלה מ-250 פעמים. המופע, שאותו כתב והפיק עם רמי ורד, מבוסס על סיפורי חייו של הדר, שאותם הוא בוחן אחרי שעבר בשנת 2012 דום לב. "אני מדבר על חיים, ילדים, משפחה, בריאות. אני נחשף. להיות סטנאפיסט זה לראות עולם בפריזמה שונה מבן אדם רגיל. זמר שר את החיים, אני צוחק. בכלל, כל מה שקרה גרם לי להבין שיש שינויים שאני רוצה לעשות. תמיד בקומדיה הייתי זוזו, שמש, הצגות סרטים, אבל לא הייתי אני, צביקה. כאן זה מאה אחוז אני".

אותו "אני", שהביא איתו הדר לארה"ב השאיר רושם על כל מי שהגיע לראות אותו כאן. "הוא זרם עם הכל", מספרת מוזס. "לא ידעתי כמה הוא רגיש וטוב לב. חמים ומוקיר תודה כנה לקהל. אני זוכה להרבה תגובות על כל מופע שאני מביאה לכאן, אבל פה בגלל הסיטואציה של השלג והחשש שנבטל כנראה, בגלל איך שהוא הצליח לתת לקבל את התמורה למאמץ הזה של להגיע בתנאים כאלו, הייתה חוויה מיוחדת".

 

מיד לאחר המופע הסוער בבוסטון, מיהרו צוות ההפקה עם צביקה לשדה התעופה כדי להספיק ולהגיע למופע שנקבע בניו יורק. "הטיסה בוטלה והעבירו אותנו לטיסה אחרת. חיכינו וחיכינו עד שהודיעו לנו שגם זו בוטלה. החלטנו לשכור רכב, וצביקה התעקש לנהוג. לקח לנו בערך שלוש וחצי שעות, והיה נהדר. עצרנו בדרך לקפה, היה מצחיק, נעים, צביקה היה הומוריסט גדול עם נשמה ענקית".

 

כשהגיעו לניו יורק הסוערת והלבנה, כבר נראה היה שמעטים יצאו אל בין ערימות השלג ויגיעו לאולם. "הגענו בשלג הגדול והיו מלא טלפונים. אנחנו מבחינתנו הודענו שהמופע יתקיים, אפילו שבכלל לא היינו בטוחים שאנשים יגיעו. באמת שזה לא היה פשוט בערב יום ראשון. זו הייתה הופעה שאנשים עד עכשיו פונים אלי עם תגובות נלהבות עליה. הוא נתן קרוב לשעתיים של הופעה, החזיק את הקהל מרותק וצוחק עד דמעות. הוא הוקיר תודה שאנשים באו וכל הזמן חזר על כמה שהוא מעריך את זה".

 

לא הייתי מוותרת בגלל שום שלג. טלי בן חמו  ()
לא הייתי מוותרת בגלל שום שלג. טלי בן חמו

 

הדר מספר לנו על ההתרגשות. "הייתי בטוח שההופעות גם בבוסטון וגם בניו יורק יתבטלו בגלל מזג האוויר הנפלא והעיר שהיתה בחצי עוצר. העובדה שהגיעו כל כך הרבה אנשים בדרכים לא דרכים והאולם היה מלא, היתהמרגשת עבורי כמו גם עבורכם".

מי שפילסו את דרכם בשלג והגיעו למופע, מתארים את המפגש עם הדר כמו מפגש משפחתי ממש. "באופן הכי לא מתיימר, חם, נוגע, מצחיק ובעיקר אוהב, המון חום ואהבה הוא פיזר שם בערב הזה. עם מסרים שלא משתמעים לשני פנים" כתבו לו דנה אבקסיס ורינה ישראלביץ. "עומק מאידך וקלילות מגיסא. היה מאוד ברור מה הוא בא לעשות שם. דרך רגעי שיא דרמטיים מרגשים, מונולוג של מי שניצח את המוות וחזר כדי לספר את הסיפור האישי שלו. בהומור ואמת מהלב, צביקה הצביע בדיוק על הדברים החשובים באמת בחיים. כי מה שחשוב, בסופו של, דבר אם לצטט את צביקה מצטט את אביו, זה ״תחייך אל העולם והעולם יחייך אליך בחזרה״.

 

גם טלי בן חמו מלונג איילנד מספרת על מופע שהפך לחוויה ייחודית. "לא הייתי מוותרת על זה בגלל שום שלג. הפקקים המטורפים וערימות השלג, הכל היה שווה את זה. אני מעריצה שלו שנים כבר, אבל הוא היה אפילו מעבר למה שציפיתי. פגשנו אותו אחרי המופע, הצטלמנו והוא התחבר כמו אחד מאיתנו".

הדר הספיק במופע גם לנתח את החיים שלנו הישראלים באמריקה, את ההחלטה התמוהה שלנו לחיות במזג אוויר שכזה, לעומת מצב בטחוני שעזבנו, הוא דיבר על הקפה הדלוח, ואפילו על המים הגבוהים בשירותים.

 

עכשיו הוא בדרך להופעות בפאלו אלטו ולוס אנג'לס ומשם חזרה לישראל. מוזס כבר מתכננת את הביקור הבא שלו והוא מוסיף, "אני מקווה שנתראה במהרה, כמו שאישתי אומרת, רק בשמחות, בהילולות ובקניות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים