שתף קטע נבחר

מהומה בכנס המחנה הציוני: "הרצוג דיקטטור"

פעילי המפלגה ערכו הערב כנס בחולון שנועד לקרב קהלים חדשים ל"מחנה הציוני". פעילים שהיו מזוהים בעבר עם היו"ר הרצוג, הפריעו לנאומו ולמקום הוזמנה משטרה. מזכ"ל המפלגה: "האירוע המשיך עם הרבה אנרגיה"

 

 

כנס של מפלגת המחנה הציוני שהתקיים הערב (א') בחולון פוצץ על ידי פעילים מרכזיים, חלקם עד לא מזמן ידועים כמקורבים מאוד ליו"ר המפלגה, יצחק הרצוג.

 

על פי התוכנית המקורית, היה אמור להתקיים במקום אירוע פתיחה חגיגי לפרויקט "מעגלים מתרחבים" שמקדמת המפלגה. במסגרת הפרויקט פונים חברי הכנסת לקהלים נוספים בניסיון לקרב אותם לעמדות של המחנה הציוני ולפרק התנגדויות.

 

בתחילת האירוע החל היו"ר הרצוג להציג את התוכנית להרחבת הפעילות, אלא שאז החל קומץ פעילים להפריע לנאומו. הם הניפו שלטים, שרקו כדי להפריע לנאום, וקראו לו "דיקטטור שהרס את המפלגה".

יצחק הרצוג. המשיך לנאום למרות המהומה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יצחק הרצוג. המשיך לנאום למרות המהומה(צילום: מוטי קמחי)
  

הנוכחים במקום סיפרו כי במהלך הנאום התלהטה האווירה והחלה מהומה גדולה בין פעילים מרכזיים, שבשיאה היו גם דחיפות ואלימות. כמה פעילים הזמינו משטרה, וזאת בשעה שהרצוג ממשיך לנאום ומנסה להרגיע את המהומה מהבמה.

 

מזכ"ל המפלגה חיליק בר עלה לבמה וניסה להרגיע את הרוחות: "שלמות הבית הזה יותר חשובה מכל אדם פרטי", צעק בר מעל לבמה. למשמע הדברים המשיכו הפעילים לצעוק לעברו: "תתפטר". בר פנה לפעיל מרכזי שהפריע וצעק לעברו: "תתבייש לך", ולאחר מכן ביקש להוציא את הפעילים אל מחוץ לאולם. "אנחנו גאים בבית הזה ולא ניתן לאף אחד לפגוע בו", אמר בר.

 

בתום האירוע אמר בר: "מדובר בהתנהגות פרועה של פעיל מפלגה, שכפי שנמסר לי הגיע מגובה עם פעילי ימין, על מנת לפוצץ ולהפריע באופן חמור ומביש לאירוע של המחנה הציוני וכדי לפגוע במפלגה, בעומד בראשה ובכנס. לשמחתי האירוע המשיך עם הרבה אנרגיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים