שתף קטע נבחר

מינוי מבחוץ: דוברת האוצר תדברר את המשטרה

המפכ"ל בחר בדוברת משרד האוצר מירב לפידות, בת 40, להיות הדוברת הבאה של משטרת ישראל. לפידות, שתקבל דרגות ניצב-משנה: "זה אתגר"

 

מירב לפידות ()
מירב לפידות

מירב לפידות, דוברת משרד האוצר, היא הדוברת הבאה של משטרת ישראל. כך החליט מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך, ששלח בכך מסר לחטיבת הדוברות של המשטרה, ואותת כי הוא מתכוון לבצע שינויים בהתנהלותה.

 

לפידות (40) ששירתה בעבר גם בדובר צה"ל, משמשת בשנתיים האחרונות בתפקיד הדוברת של משרד האוצר. היא שימשה גם דוברת של מרכז השלטון המקומי ודואר ישראל. בימים אלה היא עוברת הליכי גיוס כמקובל לכל שוטר, ולאחר מכן היא תקבל דרגות קצונה של ניצב-משנה ותהיה דוברת המשטרה.

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך(צילום: עידו בקר)
 

יחד עם זאת, מעליה עדיין אמור להתמנות קצין בדרגת תת-ניצב שישמש ראש חטיבת התקשורת במשטרה, אבל על פי התוכנית החדשה של אלשיך לפידות היא שתדברר בפועל את פעילות המשטרה ותהיה בקשר מול העיתונאים.

 

"אני מודה לשר לביטחון פנים ולמפכ"ל המשטרה על האמון", אמרה לפידות. "נכונו לי עוד אתגרים רבים. כמי שחיה בתקשורת, בוודאי שאני מכירה את המשטרה וזה אתגר. מדובר בארגון מאוד חשוב בחיי הקהילה".

 

מינויה של לפידות מעורר כבר עכשיו ביקורת מצד גורמים במשטרה. "מוזר מאוד שזאת ההחלטה של המפכ"ל", אמרו אותם גורמים. "זה לא שבעבר לא הנחיתו אנשים מבחוץ. ומה אז היה יותר טוב?"

 

לפידות תידרש לשקם את תדמית המשטרה, שבשנים האחרונות נפגעה מאוד עקב שורה של פרשיות, ובהן מחדל טיפול מוקד מאה בפרשת חטיפת הנערים, שורה של פרשיות מין שבעקבותיהן פרשו קצינים בכירים, ולאחרונה תפקוד המשטרה בפיגוע שביצע המחבל נשאת מלחם בתל אביב והטענות על מחדל בעקבות הטיפול המשטרתי בתלונת הצעירות שזיהו את מלחם ביום הפיגוע.

 

על לפידות יהיה גם לגבש מדיניות חדשה למשטרה בכל הנוגע ליחסיה עם התקשורת. מאז כניסתו של אלשיך לתפקיד המפכ"ל הוחמרה מאוד מדיניות המשטרה כלפי התקשורת, ובין היתר נאסר על קצינים לקיים ראיונות ושיחות עם קצינים בכירים ללא נוכחות דוברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים