שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רוצות שוויון: מנהלת הנשים הגישה בג"צ
  מנהלת ליגת הנשים בכדורסל עתרה כנגד המועצה להסדר הימורים בספורט, משרדי הממשלה והאחראים על פיקוח ואכיפת הטוטו, בבקשה: השוו את תקציבי התמיכות לאלה של הגברים. איריס שטרק: "החברה הישראלית צריכה למגר כל אפליה, בוודאי על רקע מגדרי". מהטוטו נמסר: "תקצוב ספורט הנשים בישראל זוכה לאפליה מתקנת"

  מהלך משמעותי במאבק למען ספורט הנשים בישראל. מנהלת ליגת הנשים בכדורסל הגישה היום (ג') עתירה תקדימית לבג"צ בנושא אפלית תקציבים כנגד המועצה להסדר הימורים בספורט, משרדי הממשלה והאחראים על פיקוח ואכיפת הטוטו. בעתירה מבקשת המנהלת להשוות את תקציבי תמיכות הנשים לאלה של הגברים.

   

  "החברה הישראלית צריכה למגר כל אפליה משירותיה, בוודאי על רקע מגדרי. בכל התחומים וגם בספורט", סיפרה יו"ר מנהלת הנשים, איריס שטרק, במסיבת עיתונאים שקיימה. "אני נלחמת מדי יום להשיג תקציב בסיסי, שיאפשר לשחקניות המוכשרות בליגת העל לשחק בליגה מקצוענית. מה שכל כך ברור עבור ענפי ספורט הגברים, עבורנו הוא אתגר וסימן שאלה".

   

  איריס שטרק עם העתירה שהגישה לבג"צ (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  איריס שטרק עם העתירה שהגישה לבג"צ(צילום: אורן אהרוני)

   

  הבג"צ הוגש בהתנדבות באמצעות עורכי הדין, אורי קידר ואורי כהנא ממשרד עו"ד כבירי-נבו-קידר. במסיבת העיתונאים הם סיפרו: "אנחנו מאמינים שאפשר

  לחולל פה שינוי. העמדה של איריס צודקת והיא נופלת על אוזניים ערלות. יש אופטימיות לגבי הסיכויים של העתירה. הכסף הולך לגברים, התמיכה הציבורית הולכת לגברים. הדבר הזה מזין את עצמו".

   

  "ברגע שאתה משקיע יותר, יש חשיפה ומודעות", הסבירה שטרק. "פה אין כסף ואין אפשרות להשקיע. בשביל המאבק הזה צריך חלוקת תקציבים ראויה. מצפים לחלוקה הוגנת, שתיתן לכל ענפי הספורט ולכל המגדרים מענה".

   

  "החברה הישראלית צריכה למגר כל אפליה". איריס שטרק (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "החברה הישראלית צריכה למגר כל אפליה". איריס שטרק(צילום: אורן אהרוני)

   

  "אני מקווה שבכך נפרוץ דרך לשינוי אמיתי", סיכמה שטרק. "לא רק בכדורסל, אלא בכל תפיסת הספורט הישראלי. רוצים שינוי שיוביל לחלוקה הוגנת של תקציבים ויבסס קריטריונים שקופים המבטיחים שוויוניות".

   

  מהטוטו נמסר בתגובה: "הטוטו מתקצב את הספורט בישראל בהתאם לאמות מידה שקבעה ועדה ציבורית. באמות מידה אלה, יש העדפה מתקנת דווקא לספורט הנשים. בנוסף, הטוטו מממן את פעילות המועצה לקידום ספורט הנשים – אתנה, במשרד התרבות והספורט, בסכום של 101.5 מיליון ש"ח. הסכמי השיווק שהטוטו חותם מול גופי הספורט השונים, מתבצעים בהתאם לשיקולים עסקיים ומסחריים בלבד. טענות דומות שהעלה בנושא איגוד הכדורעף, נדחו לאחרונה על ידי בג"ץ".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים