שתף קטע נבחר

הקשר בין נתניהו למנדלבליט אינו חלק מהסדר ניגוד העניינים

משרד המשפטים פרסם את ההסדר שעליו חתם היועץ המשפטי לממשלה החדש, ובו לא מוזכרת הזיקה בין ראש הממשלה לבין מנדלבליט, ששימש מזכיר הממשלה

 

משרת אמון. מנדלבליט ונתניהו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
משרת אמון. מנדלבליט ונתניהו(צילום: רויטרס)

הסדר לניגוד עניינים ללא הקשר הקרוב ביותר: הערב (ג') פרסם משרד המשפטים את ההסדר שעליו חתם היועץ המשפטי לממשלה החדש אביחי מנדלבליט טרם כניסתו לתפקיד. במסמך אינו מוזכר הקשר בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. מנדלבליט כיהן קודם לכן כמזכיר הממשלה - משרת אמון של ראש הממשלה.

 

 


במכתב שפורסם מציין מנדלבליט את הקשר שלו עם סגן ראש העיר של לוד, יוסף חיים הרוש, שהוא גם גיסו. מנדלבליט התחייב שהוא יתייעץ עם היועצת המשפטית של משרד המשפטים, לאה רקובר, בכל העניינים הנוגעים לעיריית לוד בכלל ובעניינים הנוגעים לפעילות של גיסו בפרט.

 

בהסדר מצוין גם עברו של מנדלבליט כפרקליט הצבאי הראשי. "במקרים שבהם יתעוררו טענות נגד החלטה שקיבלתי כפצ"ר, ככל שאלו יובאו לפתחי בתקופת כהונתי כיועץ המשפטי לממשלה, יובהר כי מגבלה זו לא תחול על המשך

 הליווי המשפטי של עניינים משפטיים שבהם הייתי מעורב כפצ"ר".

 

"אינו נתון למרותו של איש"

מנדלבליט נכנס אתמול לתפקידו באופן רשמי. בטקס שנערך בירושלים אמר מזכיר הממשלה לשעבר כי "היועץ המשפטי לממשלה אינו נתון למרותו של איש". היועץ המשפטי היוצא יהודה וינשטיין אמר בטקס: "אני הולך אבל אתם תמשיכו לשרת את שלטון החוק בדרך טובה, ראויה ונכונה".

 

מנדלבליט הוסיף ואמר: "בראייתי, המילים שלטון חוק אינן מילים בעלמא ונוגעת לכל אזרח במדינת ישראל. שלטון החוק הוא הידיעה שכל מי שנפגע עבירה ידע שהעבריין ייתפס. שכל מי שנפגע ממוסד המדינה מערכת המשפט תעמוד לימינו, שכולם יהיו שווים בפני החוק. יש לפעול ללא הרף לשמירה על עצמאותו של היועץ המשפטי לממשלה. חשוב לזכור, שלטון החוק אין משמעו שלטונו של היועץ המשפטי. המשפט אינו אמצעי, אלא מטרה להשגת מטרות חברתיות. הוא נועד להגן על זכויות האדם של כל אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא מוזכר. נתניהו עם מנדלבליט
צילום: רויטרס
מומלצים