שתף קטע נבחר

כחלון: "לא יחסרו משאבים להגנת עוטף עזה"

שר האוצר סייר ביישובי עוטף עזה. "תקציב או כסף לא יהוו חסם לביטחון התושבים". השר התייחס גם לאיום המנהרות: "תנו לצבא לעשות את העבודה". מתאם הפעולות בשטחים, אלוף מרדכי: "חמאס מפנה משאבים למנהרות מוות"

  

 

 

השר כחלון בעוטף עזה. "הכסף קיים ונמצא" (צילום: דוברות משרד האוצר) (צילום: דוברות משרד האוצר)
השר כחלון בעוטף עזה. "הכסף קיים ונמצא"(צילום: דוברות משרד האוצר)

"כל זמן שאני שר אוצר, לא יחסרו משאבים להגנה על ביטחונם של תושבי העוטף". כך אמר היום (ד') שר האוצר משה כחלון, במהלך סיור בייישובי עוטף עזה.

 

כחלון סייר היום ביישובי עוטף עזה, יחד עם ראשי המועצות האזוריות. במהלך הסיור אמר השר: "אנחנו נמצאים פה אחרי פגישה עם ראשי הרשויות וההנהגה המקומית של אזור העוטף. אמרתי בצורה חד-משמעית וזו לא הפעם הראשונה שאני אומר את זה: תקציב או כסף לא יהוו חסם לביטחון תושבי העוטף, בוודאי לא לתושבי מדינת ישראל. יש כסף לכל משימה ולכל מטרה. הכסף קיים ונמצא ואני אומר את זה אחרי שיחות עם שר הביטחון, ראש הממשלה ואנשי הצבא. צריך להסיר את העניין הכספי מסדר היום. כל זמן שאני שר האוצר, לא יחסר כסף לביטחון תושבי עוטף עזה".

 

השר התייחס גם לאיום המנהרות ששב ועלה לאחרונה. "אני מבקש מחבריי הפוליטיקאים שעד לא מזמן כיהנו בקבינט, להוריד את הנושא מסדר היום. יש להשאיר את הנושא לצבא ולמערכת הביטחון שיודעים לעשות את העבודה מצוין במשך 67 שנים, וימשיכו להגן עלינו שנים רבות נוספות. יש לנו צבא מעולה, מאומן ומקצועי. תנו לו לעשות את העבודה, זה לא הנושא שעליו תצברו הון פוליטי".

 

השר כחלון אמר על מלחמה אפשרית עם חמאס: "אני מציע לחמאס לעסוק בשיקום מצבה של האוכלוסייה האזרחית האומללה שלו ובשיקום עזה".

 

עוד התייחס היום לסוגיית עזה וחמאס מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, שדיבר בטקס חילופי ראש המינהל האזרחי שנערך במפקדת אוגדת איו"ש ליד בית אל. "בעזה מפנה חמאס את משאביו לבניית מנהרות שהופכות ל׳מנהרות מוות׳ לבונים ולחופרים, גם במנהרות בין מצרים ועזה וגם במנהרות שבתוך עזה", אמר.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר השבוע בכנס שגרירי ישראל בעולם שנערך במשרד החוץ: "אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים, לרבות האיום מחמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעים התקפיים. מובן שאם נותקף

ממנהרות ברצועת עזה - נפעל בעוצמה רבה מאוד נגד חמאס, ובעוצמה גדולה בהרבה מזו שהופעלה במבצע 'צוק איתן'".

 

השבוע גם התקיימה פגישה בין ראשי רשויות בעוטף ובין מפקד האוגדה, תת אלוף איתי וירוב, ונסקר המצב ברצועה נכון ליום, שנה וחצי לאחר "צוק איתן". "אנחנו נמצאים במצב טוב יותר ממה שהיינו לפני המבצע", אמר מפקד האוגדה בשיחה עם ראשי הרשויות. "כיום אנחנו מודעים לסכנה ומשקיעים מאמץ גדול ולא חוסכים במשאבים על מנת לנסות ולאתר מנהרות. ברור לנו שחמאס ממשיך לחפור, זו הנחת העבודה שלנו. אין פתרון כולל לזיהוי מנהרות, אבל אנחנו עובדים ללא הפסקה וסורקים את השטחים ושוללים אזורים".

 

ראשי הרשויות העלו שוב את סוגיית הקמת "המכשול" - גדר חכמה - שתוכנן להיבנות לאורך הגבול עם רצועת עזה ולספק מענה גם לאיום המנהרות. מפקד האוגדה אמר בשיחה כי אין הגבלה תקציבית לטיפול באיום המנהרות. עוד אמר תא"ל וירוב כי תלונות התושבים על אודות שמיעת חפירות נבדקות היטב ונעשות פעולות גלויות לאיתור המנהרות וגם פעולות מודיעיניות. "אני רק יכול לומר לכם שאנחנו משקיעים את כל מה שאפשר על מנת לתת מענה לאיום התת-קרקעי", הוסיף.

 

יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משרד האוצר
השר כחלון, בסיור היום
צילום: דוברות משרד האוצר
מומלצים