שתף קטע נבחר

נתניהו וניצב סאו נפגשו: מגזר ציבורי או פוליטיקה?

מחר יפרוש ניצב בנצי סאו מהמשטרה, לאחר ששימש כממלא מקום המפכ"ל וזכה להערכה. הפגישה עם ראש הממשלה התקיימה בארבע עיניים. מקורבים לנתניהו: הוא בסך הכול רצה לכבד את מי ששימש מ"מ מפכ"ל

 

סאו עם ראש הממשלה, בפגישה אחרת. יוצא מחר לחופשת פרישה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
סאו עם ראש הממשלה, בפגישה אחרת. יוצא מחר לחופשת פרישה(צילום: גיל יוחנן)

מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו, שאמור מחר (יום ב') לפשוט את מדיו באופן רשמי, קיים לאחרונה פגישה מיוחדת בקריה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי גורמים המקורבים לסאו, נתניהו הציע לו תפקיד בשירות הציבורי לאחר שלא קיבל את תפקיד השוטר מספר 1. ניצב סאו סירב להגיד מה היה בפגישה.

 

ניצב סאו קיבל את ההכרה הגדולה שלו דווקא לאחר שכבר הוחלט שהוא לא יהיה מפכ"ל המשטרה. בתקופה שבה השר גלעד ארדן חיפש עדיין מועמד לתפקיד במקומו של גל הירש, היה זה ניצב סאו שלקח על עצמו את תפקיד ממלא מקום המפכ"ל, והנהיג את המשטרה באחת התקופות הקשות בתולדותיה. סאו זכה להכרה הן מהציבור והן מהדרג המדיני, לנוכח גל הפיגועים ותפקודה של המשטרה בתקופה לחוצה זו.

 

גם כאשר כניסתו לתפקיד של רוני אלשיך נדחתה בגלל שבר ברגלו, המשיך סאו להיות ממלכתי והסכים להישאר בתפקיד. בסופו של דבר סאו לא נכנע ללחצים והחליט לפרוש מהמשטרה כמה חודשים לאחר כניסת אלשיך.

 

כנראה פרישתו של סאו גורמת כאבי ראש ללא מעט אנשים במערכת הפוליטית ובכלל. לפני כמה ימים, בהתראה קצרה מאוד, הוקפץ סאו ללשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעת שזה ביקר בקריה בתל אביב.

הפגישה עצמה לא הייתה מתוכננת מראש, כי נתניהו לא נוהג להיפרד באופן אישי מכל ניצב שפורש, אבל כנראה המקרה של סאו קצת שונה.

 

סאו הגיע בגפו לפגישה עם נתניהו, ולא ברור אם המפכ"ל והשר לביטחון פנים גלעד ארדן היו מעודכנים בה. מה שברור הוא שהייתה פגישה של שעה בארבע עיניים, שבה על פי הערכות מקורבים הציע נתניהו לסאו תפקידים שונים במגזר הציבורי. נכון לעכשיו ככל הידוע סאו לא לקח שום תפקיד, והוא יוצא מחר לחופשת פרישה. האם הוצע לו להצטרף לליכוד לאחר תקופת הצינון או לקבל על עצמו תפקיד ציבורי? ימים יגידו.

 

גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו: "זו לא הייתה פגישה דחופה. נתניהו הזמין את סאו כדי לכבד אותו בפגישת פרידה, בכל זאת הוא היה ממלא מקום מפכ"ל בתקופה סוערת".

 

 

 

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ניצב בנצי סאו
צילום: עמית שאבי
מומלצים