שתף קטע נבחר

אחמד טיבי בבית הלבן: "מצאתי חוסר ידע על מצבנו"

חבר הכנסת נועד בוושינגטון עם יועצים בכירים של אובמה, אנשי מחלקת המדינה ושגרירי מדינות ערב

בזמן שעמיתיו לסיעה המאוחדת נפגשים עם משפחות מחבלים, חבר הכנסת אחמד טיבי (יו"ר תעל) נפגש בימים האחרונים בוושינגטון באופן חריג עם בכירים מהממשל בבית הלבן ובמחלקת המדינה. "במקביל למאבק שלנו בארץ, בכנסת ומחוצה לה, יש צורך להציף את הקהילה הבינלאומית, לרבות ארה"ב, במצב הציבור הערבי ומצוקותיו", אמר טיבי.

טיבי. "להציף את הקהילה הבינלאומית" ()
טיבי. "להציף את הקהילה הבינלאומית"

טיבי עם כריס הנזל, ראש דסק המזרח התיכון במחלקת המדינה בוושינגטון ()
טיבי עם כריס הנזל, ראש דסק המזרח התיכון במחלקת המדינה בוושינגטון

בבית הלבן נפגש טיבי עם רוב מאלי, יועצו הבכיר של הנשיא אובמה לענייני המזרח התיכון, ועם בכירים נוספים. במחלקת המדינה קיים טיבי פגישות עם פרנק לווינסטין, השליח המיוחד למזרח התיכון, ועם כריס הנזל, ראש דסק המזרח התיכון. כן נועד טיבי עם שגרירי מדינות ערב בוושינגטון וביקש מהם לסייע לפיתוח החברה הערבית ולחיזוקה.

 

את דבריו מיקד טיבי לטענתו בענייני הציבור הערבי "והאפליה הממסדית נגד האזרחים הערבים בכל תחומי החיים" כלשונו, "לרבות הריסת בתים, העדר תעסוקה וחקיקה גזענית. שוב מצאתי חוסר ידע על מצבנו האזרחי והפוליטי, וזה מחייב את כולנו למאמץ בכל פורום בינלאומי חשוב".

 

המארחים ביקשו לשמוע מטיבי על הערכותיו לגבי המצב באפיק הישראלי-פלסטיני, וחבר הכנסת טען כי "אין בממשלת ישראל הנוכחית אף לא שר אחד, לרבות נתניהו, התומך בפומבי בחזון שתי המדינות והקמת מדינה פלסטינית עצמאית, ואילו כל שרי הממשלה הפלסטינית תומכים בחזון זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים