שתף קטע נבחר

מצייצים ועוקצים: שגרירי צרפת וישראל התעמתו

שגריר צרפת בארה"ב צייץ מחדש את דברי פביוס על סוריה: "לא יכול להיות מו"מ כאשר צד אחד רוצח את האחר". מקבילו הישראלי רון דרמר ענה: "תוהה אם התבונה הזו תיושם כאשר יהודים נרצחים בישראל". וזו רק ההתחלה

מהלומות דיפלומטיות בטוויטר. לא בכל יום נקלעים שני שגרירים בכירים לוויכוח באחת הרשתות החברתיות הפופולאריות בעולם. אבל זה בדיוק מה שקרה בין שגריר צרפת בוושינגטון ז'ראר הרו לבין מקבילו מישראל רון דרמר, שהחליפו עקיצות לעיני כל בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני.  

 

הכול התחיל בציוץ של השגריר הצרפתי הבכיר, ששימש בעבר כשגריר צרפת בישראל ובאו"ם. הרו צייץ מחדש דברים שאמר שר החוץ הצרפתי לורן פביוס באשר לשיחות להשגת הסכם שלום בסוריה: "לא יכול להיות משא ומתן פוליטי כאשר צד אחד רוצח את האחר".

שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, לא נותר חייב והגיב לציוץ של הרו תוך שהוא מצביע על הצביעות הצרפתית: "המממממממ. תוהה אם התבונה הזו תיושם יום אחד כאשר יהודים נרצחים בישראל".

 

הרו המתין יממה ובחר שלא להגיב באופן ישיר לדרמר, אלא בתגובה עקיפה - שדי ברור שהיא תשובה לשגריר הישראלי: "ישראל-פלסטין: להאכיל את התשוקה במקום לנתח את המצב משני הצדדים היא דרך טובה להתחמק מהנושאים האמיתיים".

 

לאחר שגולשים הגיבו לציוצים שלו, חלקם ישראלים, הרו המשיך להתייחס לנושא. בין השאר צייץ: "ציוץ על סוריה. תגובה שלא קשורה על ישראל/פלסטינים והשתפכות של ציוצים חד-צדדיים ללא כל קשר לציוץ הראשון". לאחר מכן העלה הרו ציוץ שלישי ובו נכתב: "ישראל/פלסטינים. כל כך צפוי שכל תירוץ מוביל צד אחד להצהיר שהצד השני הוא מרושע".להרו יש רקורד בעייתי עם ישראל. בשנת 2004, כאשר כיהן כשגריר בישראל, התרעם על יחסם של הישראלים לארצו ובראיון לתחנת רדיו אמר שלישראלים יש הפרעה נפשית של אנטי-צרפתיות.

הרו טען כי ישראל היא אנטי-צרפתית באופן פתולוגי ושנוח לה להאשים את פריז בכל דבר.

 

כמו כן, הוא טען כי אירועים אנטישמיים ברחבי העולם אינם זוכים להתייחסות בישראל, בעוד שכל גרפיטי אנטישמי בצרפת מגיע לכותרות. בתור דוגמא הוא הביא מקרה שבו נשרפו שני בתי כנסת באירופה, אך הדבר לא זכה ככל להתייחסות בישראל, ובמקביל התלונן על כך שכל אמירה של אישיות צרפתית זוכה לחשיפה נרחבת באמצעי התקשורת המקומיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמוליק עלמני
שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר
צילום: שמוליק עלמני
מומלצים