שתף קטע נבחר

בנט: לתת לפלסטינים אוטונומיה על סטרואידים

בראיון לאולפן ynet החדש קרא יו"ר הבית היהודי לספח חד-צדדית את שטחי C ביהודה ושומרון: "בוא נתחיל בגוש עציון". על הקרב בקבינט בנוגע למנהרות: "תפיסתי - הקם להורגך השכם להורגו"

שר החינוך נפתלי בנט קורא להחיל חד-צדדית את הריבונות על שטחי C יהודה ושומרון, ולתת לפלסטינים "אוטונומיה על סטרואידים". בראיון לאולפן ynet סירב יו"ר הבית היהודי בנט לדבר על הקרבות בקבינט בנוגע ליציאה למהלומה מוקדמת ברצועת עזה נגד איום המנהרות, אך אמר כי תפיסתו היא "הקם להורגך השכם להורגו".

 

"אני חושב שהממשלה עשתה הרבה", ענה כשנשאל על המאבק בטרור. "אני מזכיר לכם שהיה גל טרור מאוד מאוד חזק בירושלים ובעזרת פעולות של הממשלה הגל בהחלט ירד בעוצמתו, ועבר מירושלים לאזור חברון-גוש עציון ושם כרגע אנחנו מצויים בגל מתמשך של טרור. תראו, אנחנו כבר 120 שנה בישראל עם טרור, עוד הרבה לפני שקמה מדינת ישראל, הרבה לפני מלחמת ששת הימים. התגברנו על זה בעבר".

 

בנט קרא לאימוץ דפוסים מההיי-טק גם בממשל ובצבא: "אנחנו רואים אצל אויבינו קפיצות מדרגה תפיסתיות. ראינו אותם ממציאים את קונספט הירי הא-סימטרי מתוך אזורי מגורים, ראינו את קונספט המנהרות, קפיצת מדרגה מחשבתית שמנטרלת את כל חיל האוויר". כשנשאל "מה קורה אצלנו", ענה: "בדיוק. אני בא מעולם ההיי-טק ובהיי-טק קראתי לזה חדשנות משבשת. אתה לפעמים לא יכול רק להשתפר בקצת. אתה חייב לעשות קפיצות מדרגה מחשבתיות עמוקות ואלה דברים שאני בהחלט מנסה לקדם בכלל התחומים".

 

"מרוצה מאוד בתפקידי". שר החינוך, נפתלי בנט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"מרוצה מאוד בתפקידי". שר החינוך, נפתלי בנט(צילום: עידו ארז)

יו"ר הבית היהודי אמר בראיון כי הוא "קורא להחיל את הריבונות על שטחי C ביהודה ושומרון באופן חד צדדי. אנחנו כבר נפרדנו מהפלסטינים, הם מושלים בעצמם. לפי התוכנית שלי זה בעצם לתת

לפלסטינים מעין אוטונומיה על סטרואידים בשטחי A ו-B, ובשטחי C להתחיל החלת ריבונות הדרגתית. בוא נתחיל בגוש עציון תחילה. צריך להתחיל לקדם את זה".

 

הוא סירב לומר אם יתמודד על ראשות הממשלה בבחירות הבאות והתגאה בפעולותיו בתחום החינוך: "בתיק החינוך בונים את העתיד של מדינת ישראל, זה ראש הממשלה של העתיד. אני היום מאוד מאוד מרוצה בתפקידי כי אני מעצב איך מדינת ישראל תיראה עוד 30-40 שנה. גם בצד הערכי יש הרבה ביקורת כלפיי למה אני מאשר ספר אזרחות שהיה תקוע כבר חמש שנים בצנרת. באתי למשול ובאתי לקדם את הדברים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים