שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צבע טרי 8 יוצא לדרך- אז מה מחכה לנו?

  יריד האמנות העכשווית הגדול יתקיים בחודש אפריל בנמל תל אביב. בנוסף לגלריות הקבועות יתארחו בפעם הראשונה גם גלריות מיוון ופולין שיציגו בביתנים משלהם

  היריד לאמנות עכשווית, צבע טרי, משנה מיקום ושולח זרועות, לראשונה, גם אל מחוץ לזירת האמנות המקומית. האירוע, שייפתח ב-5 באפריל, ימוקם בנמל תל אביב באזור שבו נערך בשנת 1932 יריד המזרח, היריד הבינלאומי הראשון שהתקיים בארץ ישראל. "צבע טרי", שמתקיים זו השנה השמינית, הפך מראשיתו לסמן על לוח אירועי האמנות בישראל ועושה הרושם שגם השנה טומנת בחובה התכנייה הפתעות רבות.

   

  "שוכבת", יצירה של סאמח שאדה שתוצג ביריד (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  "שוכבת", יצירה של סאמח שאדה שתוצג ביריד(צילום: יח"צ)

  "השנה הצלחנו בשיתוף פעולה עם מכוני התרבות הזרים, אוצרים וגורמים מסחריים, להרחיב ולפרוץ את גבולות העשייה המקומית, ולאפשר נוכחות של פרויקטים וגלריות מרחבי העולם בתחומי האמנות והעיצוב", אומרת יפעת גוריון, המנהלת האמנותית ואוצרת היריד.

   

  בין הפרויקטים המיוחדים תוצג ביריד התערוכה Tilted, בהשתתפות אמנים ישראלים צעירים ויוצרים מיפן, סנגל ורומניה. התערוכה, שאצרה גוריון, עוסקת במצב השביר של העולם בנושא הגירה ופליטות וזו הפעם הראשונה בה מפיק היריד בעצמו תערוכה עצמאית.

   

  לדברי גוריון כבר כעת, שמונה שנים לאחר הולדת הפרויקט, אפשר לדבר במושגים של הצלחה אדירה. "אנחנו יכולים להביט אחורה ולראות בפירוש סימון זרמים ותמורות בשדה המקומי". היא מציינת כדוגמא את תערוכות האמנות האורבנית שהוצגו במהדורות הראשונות של היריד, שקדמו לתערוכת אמנות הרחוב שהוצגה בשנת 2011 בביתן הלנה רובינשטיין של מוזיאון תל אביב כמו את גלריית האמנות הדיגיטלית שהוצגה ביריד החמישי וחשפה לראשונה את מיטב העסקים בתחום שמציגים בימים אלה בתערוכת מוזיאון הרצליה.

   

  שרה באבא, נשים ואוכל (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  שרה באבא, נשים ואוכל(צילום: יח"צ)

  גם חממת האמנים, פרי פיתוח ייחודי ליריד, שסיפקה ומספקת קרש קפיצה לאמנים בראשית דרכם קצר יבול נאה עם אמנים שעשו להם מאז שם ומציגים באופן שוטף בגלריות ובמוזאונים בארץ ובחו"ל. חממת האמנים העצמאיים תחשוף השנה כחמישים יוצרים מבטיחים שנבחרו גם הפעם בהליך בחירה אנונימי על ידי ועדה שמורכבת מאוצרים, גלריסטים, מבקר אמנות ואספנים מהארץ והעולם.

   

   

  מיטל קוממי תציג גם היא בצבע טרי (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  מיטל קוממי תציג גם היא בצבע טרי(צילום: יח"צ)

  כמדי שנה, גם הפעם, יציגו ביריד מרבית הגלריות הפועלות בארץ פרויקטים מיוחדים שתוכננו עבור האירוע. בהן: גורדון , ליטבק , זימאק, פלורנטין, 45 מיקה, דן,תירוש, מרכז גוטסמן לתחריט - כברי והגלריה לאמנות מודרנית בנצרת. לגלריות המקומיות יצטרפו גם גלריית leto מפולין וגלריה A.Antonopoulou.art מיוון

  "זו פעם ראשונה שקיבלנו פניות מגלריות בחו"ל שביקשו להציג בביתנים משלהם ביריד כפי שמקובל בכל ירידי האמנות בעולם. זו תחילתה של דרך ומבחינתנו פתח לשיתופי פעולה עתידיים בשדה האמנות בעולם", אומרים ביריד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים