שתף קטע נבחר

האקרים מחזיקים בית חולים תמורת כופר

בית חולים בהוליווד הכריז על "מצב חירום פנימי", לאחר שהאקרים פרצו למערכות המחשבים והשביתו אותן. כעת ההאקרים, דורשים תמורת שחרור המערכות - כופר של יותר מ-3 מיליון ביטקוין

על פי דיווחים, בית החולים הפְּרֶסְבִּיטֶרְיָאנִי של הוליווד נמצא תחת מתקפת סייבר, לאחר שהאקרים השתילו תוכנה זדונית במחשבי בית החולים ומחזיקים בהם - תמורת כופר. מערכות המידע של בית החולים הושבתו לחלוטין לפני כשבוע, לאחר שמנכ"ל בית החולים, אלן סטפנק, הכריז על "מצב חירום פנימי". ההאקרים דורשים תמורת שחרור המערכות המוחזקות, 3.4 מיליון דולר בביטקוין.

 

בית החולים המותקף (צילום: מתוך hollywoodpresbyterian.com/) (צילום: מתוך hollywoodpresbyterian.com/)
בית החולים המותקף(צילום: מתוך hollywoodpresbyterian.com/)

 

ניסיונות להגיע למחלקת יחסי הציבור של בית החולים נתקלו בהודעת משיבון, בה נאמר כי ניתן להשאיר פרטים ליצירת קשר, כמו גם "כל שאלה שיש לפונה בנוגע למתקפת הסייבר האחרונה". בנוסף נאמר בהודעה: "אנחנו מבטיחים לכם כי הטיפול בחולים נמשך כרגיל ובמקביל אני ממשיכים לטפל במתקפה".

 

רופא בבית החולים, שביקש להשאר בעילום שם, סיפר למערכת NBC קליפורניה כי לעובדי בית החולים אין גישה לתיבת הדואר האלקטרוני שלהם וכרגע הם מתקשרים ביניהם באמצעות פקס. בנוסף אמר הרופא, "למחשבים תפקיד חיוני בבית חולים שכן שם מתעדים את תוצאות הבדיקות, מעבירים בדיקות מעבדה וסריקות רנטגן או סיטי". מבית החולים נמסר כי משטרת לוס אנג'לס יחד עם ה-FBI מטפלים במקרה יחד עם מומחים בתחום.

  

לאחרונה, ישנה עלייה בפשעי סייבר בהם נלקחות מערכות שלמות כמו של תחנות משטרה, ארגונים גדולים ואף מחשבים אישיים - כבנות ערובה תמורת כופר.

בזמן מתקפת סייבר, התוקף מצפין את הנתונים שעל המחשב והופך אותם ללא נגישים למשתמש. לאחר מכן, התוקף סוחט את הקורבן תמורת "שחרור" המחשב מההצפנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסמחשבים האקר פריצה וירוס גניבה
צילום: shutterstock
מומלצים