שתף קטע נבחר

גלנט: "בשביל מה להגיד שנתניהו הקים את הגדר במצרים?"

בהקלטה שהגיעה לידי גל"צ נשמע אומר שר הבינוי והשיכון: "נכון שלוקח זמן לשכנע את הממשלה ונכון שנתניהו שם את הכסף הגדול, אבל בשביל מה כל פעם השקר הזה שהוא הקים את הגדר"

 

מתקפה של שר הבינוי והשיכון נגד ראש הממשלה: בהקלטה שפורסמה בצהריים (ג') בגלי צה"ל נשמע השר יואב גלנט (כולנו) מותח ביקורת נגד בנימין נתניהו בנושא בניית גדר הגבול במצרים. "נכון שלוקח זמן לשכנע את הממשלה ונכון שביבי שם את הכסף הגדול, אבל בשביל מה כל פעם השקר הזה שהוא הקים את הגדר?", נשמע גלנט אומר.

 

דבריו של גלנט נאמרו במהלך סיור שערך היום במצפה רמון. גלנט גם הודיע שיעלה החלטת ממשלה שנועדה להעצים את מצפה רמון. "זהו אינטרס לאומי דחוף. העיר לא תצליח לשרוד ללא סיוע מקיף. בתוך עשור העיר צריכה להכיל כעשרת אלפים איש".

 (צילום: מרק ישראל סלם, עמית שאבי) (צילום: מרק ישראל סלם, עמית שאבי)
(צילום: מרק ישראל סלם, עמית שאבי)

גלנט אמר שהחלטת הממשלה תעסוק בתחומים כלכליים-חברתיים חיוניים, שבבסיסם פיתוח תעשיית ההיי-טק וענף התיירות כדי להכפיל את אוכלוסיית העיר, שעומדת על 5,000 איש בלבד כבר שנים.

 

לצד עידוד תעסוקה, ההחלטה תקדם שיפוץ מבנים ובנייה חדשה. במסגרת ההחלטה תימצא הדרך להענקת תמריצים ייחודיים למתיישבים על מנת לעודד פיתוח בנייה והתיישבות באזור. כמו כן, יקודמו גם הקלות חריגות וייחודיות למצפה רמון, בשל בידודה ומרחקה ממרכז הארץ. ההקלות יעסקו בין השאר בשכירות ובהטבות לבני המקום.

 

"צריך לשנות תפיסה בנוגע למצפה רמון ולגבי ערים מבודדות במיוחד הפזורות בפריפריה", אמר גלנט. "לעיר יש פוטנציאל גדול כאבן שואבת ליזמות עסקית וחקלאית, להיי-טק, לתיירות ולכל מי שמחפש איכות חיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם, עמית שאבי
גלנט ונתניהו
צילום: מרק ישראל סלם, עמית שאבי
מומלצים