שתף קטע נבחר

הליכוד השעה את אורן חזן: "טיפלתי בבריאותי"

נעדר ונענש: לאחר שלא נכח בהצבעות וההיעדרויות שלו הובילו להפסדים של הקואליציה - החליטו בליכוד להשעות את הח"כ מוועדת חוץ וביטחון. חזן תוקף את יו"ר הקואליציה: "הנגבי מכסה על כישלונותיו. ועדת החוץ לא מתפקדת"

 

אורן חזן נעדר - ונענש: לאחר שחבר הכנסת מהליכוד לא נכח בכמה הצבעות במליאה וההיעדרויות שלו הובילו להפסדים של הקואליציה בהצבעות, החליטה סיעת הליכוד להשעותו מוועדת החוץ והביטחון החשובה וכן מוועדת הכנסת.

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן, הודיע היום (ג') על החלטת סיעת הליכוד על השעייתו של חזן משתי הוועדות והחלפתו בח"כ אמיר אוחנה. גורמים בליכוד אמרו כי המהלך נעשה בעקבות היעדרותו מהצבעות במליאה באחרונה, ובין היתר מזו שנערכה אתמול.

אורן חזן. הושעה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
אורן חזן. הושעה(צילום: אלכס קולומויסקי)

חזן האשים בתגובתו את יו"ר הקואליציה צחי הנגבי ואמר: "לאור העובדה שוועדת החוץ והביטחון לא מתפקדת, דיונים לא מתקיימים והגורמים הרלוונטיים לא מופיעים ובפועל אין לה שום השפעה, אני רק יכול להגיד תודה להנגבי שפינה את זמני לוועדות חשובות שמתפקדות ועובדות כגון ועדת הכספים והוועדה לביקורת המדינה, שם אני גם יכול להמשיך ולהשפיע למען הציבור בישראל".

 

חזן: "הנגבי מכסה על כישלונותיו ומעביר את האש אליי"

הח"כ המושעה המשיך ותקף: "עצוב שיו"ר הקואליציה הנגבי מכסה על כישלונותיו שנובעים מהתסכול שנתניהו לא מינה אותו לשר ומעביר את האש אליי. מתוך 59 ישיבות כנסת נכחתי ב-55 וכשלא הייתי, טיפלתי בבריאותי".

 

אתמול חזן נעדר מהכנסת בעת ההצבעה על הצעת חוק של ח"כ ענת ברקו‬ להשוואת הליך השיפוט הצבאי בשטחים להליך השיפוט האזרחי בתוך הקו הירוק, והיא נפלה בקריאה ראשונה בכנסת. הצעת החוק של ח"כ ברקו הייתה למעשה מעין "סיפוח זוחל‭,"‬ כלשון האופוזיציה, של השטחים במטרה להשוות את המסגרת הצבאית בשטחים למסגרת האזרחית בתוך הקו הירוק. לאחר שהצעת החוק עלתה להצבעה היא נפלה בעקבות תיקו בהצבעה: 29 חברי קואליציה מול 29 חברי אופוזיציה.

 

גורמים בליכוד אמרו כי ההצבעה אתמול "הייתה הקש ששבר את גב הגמל.

מדובר בהתנהלות שלו שנמשכת לאורך זמן. הא נעדר אתמול מהצבעה שהיתה חשובה מאוד לקואליציה ולא דאג להתקזז. הגיעו מים עד נפש ולא היתה ברירה אלא להשעותו.״

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ אורן חזן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים