שתף קטע נבחר

10 הנקודות של ליברמן להכרעת גל הטרור

לחזור לסיכולים ממוקדים, להפסיק את העברת הכספים לאבו מאזן ולחוקק עונש מוות למחבלים. שר החוץ לשעבר ליברמן נשא דברים בוועידת ישראל ביתנו, תקף בחריפות את הממשלה והציג תוכנית למלחמה בטרור. ליברמן: "נתניהו מנהיג מדיניות שמאל, לא מתחייב לתמוך בו בבחירות הבאות"

 

 

יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, תקף הערב (יום ה') בחריפות את הממשלה והציג תוכנית משלו של 10 נקודות לעצירת גל הטרור. בדברים שנשא בוועידת ישראל ביתנו שנערכה בירושלים אמר ליברמן: "לנתניהו אין שום קשר - לא לימין ולא למחנה הלאומי. מי שתמך בהתנתקות והצביע בעד ההתנתקות בכנסת הוא שלוקח את קולות הימין ומנהיג מדיניות של שמאל".

 

לדבריו, "על מנת להכריע את גל הטרור הנוכחי מדינת ישראל צריכה לנקוט בצעדים הבאים: 1. לחזור לסיכולים ממוקדים. 2. להפסיק את העברת הכספים לאבו מאזן. 3. לגרש את משפחות המחבלים לרצועת עזה. 4. לשלול תושבות מערביי מזרח העיר המעורבים בטרור ולמשפחותיהם. 5. לאפשר איחוד משפחות אך ורק בצד הפלסטיני, ולא בצד הישראלי.

 

"6. להרוס בתים לא רק של מחבלים שביצעו רצח. מי שניסה לרצוח ולא הצליח לא צריך לקבל פרס בזה שמשאירים את ביתו על תילו. 7. להחמיר עונשים באופן דרסטי נגד שוהים בלתי חוקיים ומעסיקיהם. 8. לחוקק חוק עונש מוות למחבלים. 9. להפסיק להעביר גופות מחבלים למשפחותיהם. 10. במידת הצורך, יש להכריז על מצב חירום בדיוק כמו שקרה בצרפת לאחר הפיגוע בתיאטרון בטקלאן בפריז ב- 13 בנובמבר 2015, אשר נמשך עד היום".

ליברמן, הערב. מתקפה חריפה על הממשלה ונתניהו ()
ליברמן, הערב. מתקפה חריפה על הממשלה ונתניהו

עוד אמר ליברמן כי הוא "לא מתחייב לתמוך בביבי בבחירות הבאות". הדברים נאמרו בוועידת מפלגת ישראל ביתנו בבנייני האומה בירושלים. באולם הוכנו מבעוד מועד כרזות תחת הכותרת: "רק ליברמן יביא ביטחון". מדובר בוועידה שמתקיימת בכל ארבע שנים ובמסגרתה נבחרים אנשי מוסדות המפלגה. כ-500 איש משתתפים באירוע.

 

על ראש הממשלה אמר ליברמן כי "נתניהו לא מוכן להילחם בטרור, לא מוכן לבנות בגושי ההתיישבות ובשכונות היהודיות בירושלים. הוא מסרב להנהיג עונש מוות למחבלים ולתמוך בחוק שימנע מבית המשפט העליון להתערב בהחלטותיה של ועדת הבחירות המרכזית".

 

הוא הוסיף בדברי הביקורת על ראש הממשלה כי "נתניהו הוא המנהיג של מחנה ישראבלוף. הכול כאילו, הכול כמו אצל הגששים - 'היה מנוע?'. אני אומר לך אדוני ראש הממשלה: אנחנו לא סומכים עליך".

 

"מהלך מדיני - פרס לטרור" 

בהתייחסותו לנושא המדיני אמר יו"ר ישראל ביתנו כי "כל ניסיון כרגע ללכת למהלך מדיני זהו פרס לטרור. כלומר, הפלסטינים באמצעות אלימות גם הצליחו להחזיר את ישראל לשולחן המשא ומתן, וגם להשיג שורה של מחוות. זה מאוד מתאים לצמד חמד ביבי את בוגי. אם אתם רוצים לעשות מחוות כלפי הפלסטינים אז למה חיכיתם? תעשו את זה כג'סטה של רצון טוב בתקופה של שקט ורוגע. אבל לעשות מחוות כתוצאה מלחץ ומאלימות זאת כניעה לטרור, וכך זה מתקבל. שוב נוכיח לכולם

 שעל מנת להשיג משהו מישראל חייבים לפעול בכוח ובאלימות ושהטרור משתלם".

 

הוא ציין עוד כי "מהלך מדיני אפשרי אך ורק לאחר הכרעה ברורה של הטרור. כל ניסיון להוביל מהלכים מדיניים תוך כדי טרור זה כמו להניח יסודות לבית חדש תוך כדי רעידת אדמה. מדינת ישראל חייבת להבהיר, אין לנו פרטנזיות לאף אחת מהשכנות שלנו. כל מה שאנחנו רוצים הוא שיעזבו אותנו בשקט. אבל אם מישהו יתגרה בנו, אם מישהו יחליט להתעסק עם מדינת ישראל, התגובה תהיה מיידית, ולא פרופורציונלית אלא מוחצת. שפשוט לא ינסו אותנו".

 

בסוף דבריו שב ותקף ליברמן את ראש הממשלה ואת שר הביטחון: "כשאני שומע מפיהם 'צריך להתנהג באחריות ובקור רוח' זאת מכבסת מילים בלבד. הביטויים האלו הם רק כיסוי לחוסר האונים שלהם ולתבוסתנות. שני הג'נטלמנים האלו ממגנים אותנו לדעת ומשלמים הרבה מאוד כסף לאדונים אבו מאזן והנייה. הם לא למדו שבמצבים מסוימים, כפי שאמר ז'בוטינסקי 'שקט הוא רפש', והם ממשיכים להעביר מאות מיליונים בכל חודש בחודשו לאבו מאזן, מוציאים עוד ועוד היתרי עבודה לפלסטינים, מחזירים גופות מחבלים באופן מיידי וללא דיחוי ומעניקים חסינות לראשי הטרור ברצועת עזה והכל בתקווה לקנות קצת שקט".

 

מהליכוד נמסר בתגובה כי "למי שעוד היה ספק לגבי מיקומו של ליברמן על המפה הפוליטית, קיבל הערב הוכחה ניצחת. כל הסיסמאות והתירוצים הפתטיים של ליברמן לא יכולים להסתיר את העובדה הברורה לכול: בניגוד להבטחותיו המפורשות, ליברמן בגד במצביעי הימין וכעת הוא חובר לשמאל במטרה להפיל ממשלת ימין. כל השאר ברבורים ותירוצים שנועדו לכסות על כך וכולם מבינים זאת היטב. נראה שמדובר בכנס הכנה לחג הפורים שבו לפיד מתחפש למרכז וליברמן מתחפש לימין. הציבור מבין היטב שליברמן הוא אופרטוניסט שמתחפש לימין כשם שלפיד שעומד בראש מפלגת שמאל מתחפש למרכז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל אליאור
ליברמן, הערב
צילום: דניאל אליאור
מומלצים