שתף קטע נבחר

חשיפת ynet: קצין מואשם בשוחד עבור היתרים לפלסטינים ובעבירות מין חמורות

מין ושחיתות: בית הדין הצבאי נעתר לבקשת ynet והתיר לפרסם עוד פרטים בפרשה הרגישה הנוגעת לאוכלוסייה הפלסטינית. כעת נחשף כאן לראשונה: קצין המנהל האזרחי מואשם גם ב"עבירות מין חמורות", לצד שוחד תמורת הנפקת היתרים שלא כדין לפלסטינים

הותרו לפרסום פרטים נוספים בפרשה הרגישה שהובילה להגשת כתב אישום נגד קצין בצה"ל: נשיאת בית הדין הצבאי ביפו, אל"מ אורלי מרקמן, נעתרה היום (א') באופן חלקי לבקשת ynet והסכימה לצמצם את איסור הפרסום המוטל על פרשת השחיתות החמורה במנהל האזרחי, היחידה הצבאית בפיקוד המרכז האחראית על הטיפול באוכלוסייה הפלסטינית ביהודה ושומרון. היא התירה לפרסם כי קצין צה"ל מואשם בשוחד עבור היתרים לפלסטינים - ו"בעבירות מין חמורות". הבקשה לבית הדין הצבאי הוגשה באמצעות עו"ד שירה בריק-חיימוביץ' ממשרד עו"ד ליבליך-מוזר.

 

הקצין, שנגדו הוגש כתב אישום (צלום: ירון ברנר) (צלום: ירון ברנר)
הקצין, שנגדו הוגש כתב אישום(צלום: ירון ברנר)

השופטת התירה בשלב זה לפרסם כי "נגד קצין מהמנהל האזרחי הוגש כתב אישום המייחס לו בין היתר שוחד ועבירות חריגה מסמכות בגין הנפקת היתרים מסוגים שונים לפלסטינים, אשר לא היו זכאים לקבלם וכן עבירות מין חמורות. הקצין עצור זה כשלושה חודשים, במהלכם נחקרה הפרשה והוגש כתב האישום. על יתר הפרשה הוטל צו איסור פרסום. התביעה הצבאית ביקשה את מעצרו של הקצין עד תום ההליכים".

 

הליך הבקשה של ynet לפרסם את הקשרי האישומים והפרטים הרבים והחמורים שבהם - שעדיין מאופלים - יימשך בימים הקרובים בבית הדין הצבאי ביפו. הכרעה בהליך עשויה להתקבל ביום חמישי הקרוב - אז יוכרע אם להמשיך בהסתרת פרטים נוספים שעדיין נותרו אסורים לפרסום, כפי שדורשים גורמים מסוימים בצה"ל מבית הדין.

 

החקירה הרגישה נוהלה על ידי חוקרי היחידה המרכזית לחקירות במשטרה הצבאית החוקרת ועל ידי היחידה המרכזית של מג"ב. לפני כשבועיים הותר לפרסם רק כי הקצין נאשם בעבירות שונות של קבלת טובות הנאה. בשנים האחרונות נרשמו מספר פרשות של שחיתות במנהל האזרחי. בפרשה האחרונה הורשע לפני כחודש קצין בדרגת רב סרן בלקיחת שוחד של רבע מיליון שקל תמורת 250 היתרים שהנפיק לפלסטינים.

 

ממשרד מתאם פעולות הממשלה בשטחים, שאחראי על המנהל האזרחי, נמסר בתגובה כי "המנהל האזרחי רואה בחומרה רבה אירוע חריג זה אשר אינו עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל, ופועל להוקיע תופעות מסוג זה. לאור כך, נערכו שיחות בקרב קציני וחיילי היחידה לחידוד הנהלים, הפקודות וההתנהגות הנדרשת. לאורך כל השנה מתבצעות ביקורות יזומות על מנת למנוע הישנות של מקרים מסוג זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלום: ירון ברנר
הקצין הנאשם
צלום: ירון ברנר
מומלצים