שתף קטע נבחר

לראשונה מניסיון ההתנקשות: גליק עלה להר הבית

בית המשפט זיכה לחלוטין את פעיל הר הבית מאישום שייחס לו תקיפת פלסטינית בת 67 במתחם, ולפיכך בוטל צו ההרחקה שלו. במהלך המשפט התגלו סתירות בעדותה של המתלוננת. הבוקר הוא חזר למקום אחרי שנה וחצי

 

יהודה גליק, הבוקר בהר הבית (צילום: ארנון סגל) (צילום: ארנון סגל)
יהודה גליק, הבוקר בהר הבית(צילום: ארנון סגל)
לראשונה מאז ניסיון ההתנקשות בחייו באוקטובר 2014, עלה הבוקר (ג') יהודה גליק להר הבית. בשבוע שעבר זוכה פעיל הר הבית מאישום שייחס לו תקיפה של פלסטינית במתחם, ולכן בוטל צו ההרחקה שהוצא נגדו בנושא.

 

האירוע התרחש כחודשיים לפני ההתנקשות. ב-31 באוגוסט 2014 התלוננה זויה בדארנה, תושבת עראבה בת 67, שגליק דחף אותה בהר הבית, הפיל אותה ארצה וגרם לה שבר ביד. התביעה המשטרתית הגישה נגדו כתב אישום המייחס לו תקיפה והוא הורחק מהר הבית עד תום ההליכים.

 

גליק, שיוצג על ידי עו"ד יצחק בם מטעם הסנגוריה הציבורית, הכחיש שתקף את האישה ושהמשטרה אימצה את גרסתה כדי להרחיקו מהר הבית. אף שהמתחם מרושת במצלמות אבטחה, ועלייתו למקום באותו יום תועדה הן על ידי המשטרה והן על ידי פלסטינים שנכחו במקום, התביעה לא הצליחה להציג בפני בית משפט צילומים המעידים שאכן תקף את המתלוננת.

 (צילום: ארנון סגל) (צילום: ארנון סגל)
(צילום: ארנון סגל)
 

לאחרונה, לאחר שהתגלו סתירות מהותיות בעדותה של האישה, חזרה בה התביעה המשטרתית מכתב האישום, ובית משפט השלום בירושלים זיכה את גליק מכל אשמה.

 

במסגרת פעילותו לאורך השנים למען תפילות יהודים בהר הבית התמודד גליק לא פעם מול המדינה והמשטרה בבתי המשפט. לאחרונה קבע בית המשפט המחוזי בירושלים שגליק לא יקבל מהמשטרה פיצוי של חצי מיליון שקל שנפסק לזכותו בעבר בעקבות האיסור שהוטל עליו בתחילת העשור לעלות להר הבית.

 

השופטים קיבלו את הערעור שהגישה המשטרה, הפכו את ההחלטה שהתקבלה בבית משפט השלום, והסבירו שהאיסור התקבל בנסיבות סבירות. עם זאת, ייתכן שגליק עצמו ימשיך את ההליך ויערער לעליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארנון סגל
יהודה גליק, הבוקר בהר הבית
צילום: ארנון סגל
מומלצים