שתף קטע נבחר

מקבלים את האחר: צפו בילדי "צו פיוס"

קבוצות הכדורגל אותן מפעילה "צו פיוס" מאפשרות מסגרת ספורטיבית לבני נוער דתיים, מסורתיים, חילונים וערבים. כך עוזר הספורט לפתח ערכים של כבוד הדדי וסובלנות

איברהים מג'סר א-זרקא לא היה מכיר כנראה את יגל, נועם וגידי מבנימינה, אלמלא ניפגשו במגרש האימונים בבנימינה. הכדורגל מגשר לעיתים על פערים תרבותיית וחברתיים, ויותר מזה, נועם חיים הוא בכלל ילד דתי חובש כיפה, שהסביבה בה גדל שונה לחלוטין מהסביבה בה גדל אברהים. באימון שבו ביקרנו התנהלה ביניהם שיחה ערכית מעניינת, ובמהלכה איברהים אישר שאם יגיל יזמין אותו לביתו - הוא ישמח לבוא.

 

הם משחקים בקבוצת ילדים א' מ.ס בנימינה "צו פיוס", אחת מ-96 קבוצות של "צו פיוס" ברחבי הארץ, שנולדו מתוך צורך אמיתי לאפשר לילדים שאוהבים כדורגל, אבל לא רוצים לשחק בשבת, וגם לא להישאר מחוץ למשחק.

 

כבר 15 שנים מפעילה "צו פיוס" קבוצות כדורגל שמשחקות בימי שישי ושני, שאינה מכוונת רק לילדים דתיים, אלא מאפשרת מסגרת ספורטיבית לכל בני הנוער: דתיים, חילונים מסורתיים

וערבים כאחד. יותר מ-2,000 בני נוער מתאמנים, משחקים וזוכים להזדמנות להכיר טוב יותר זה את זה, בקבוצות מעורבות אשר מהוות דוגמה למודל משותף בין חילונים ודתיים, המתקיים סביב ספורט ואהבת המשחק.

 

השיח הגזעני והמפולג שהולך ומשתלט בחברה הישראלית, הביא את 'צו פיוס' לקיים לצד האימונים מפגשים חברתיים בין הילדים לקידום ערכים של כבוד הדדי, סובלנות, קבלת ה'אחר' ושיח נקי מאלימות מחוץ ובמגרש.

 

מנהל תכנית כדורגל "יחד בליגה" של צו פיוס, עידו דיאמנט: "במ.ס. בנימינה מעודדים את הילדים לדבר על ההבדלים ביניהם, למצוא את הדומה ולעמוד על השונה. המועדון פועל לפי השיטה החינוכית והמקצועית של ריאל ויאדוליד, ששמה את הילד במרכז ומאמינה שבהענקת כבוד ומקום לכל אחד מהילדים ניתן יהיה להשתפר ברמה המקצועית והאנושית. המועדון אימץ בחום את התכנים והתוכנית החינוכית של ׳צו פיוס׳ המאפשרת לילדים לדבר, להכיר ולהפתח לתרבויות שונות, למחלוקות בדרך להכרה טובה יותר של חבריהם לקבוצה וקבלת ה׳אחר׳".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים