שתף קטע נבחר

לראשונה: משלחת פליטים באולימפיאדה

הוועד האולימפי הודיע על הקמה של משלחת ספורטאים פליטים מרחבי העולם, אשר יתחרו תחת הדגל האולימפי ויקבלו ייצוג בריו 2016. "רוצים לשלוח מסר של תקווה לכל הפליטים"

מועצת המנהלים של הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) הודיעה היום (ה') על הקמה של משלחת ספורטאים אולימפיים פליטים, לקראת המשחקים האולימפיים בעוד חמישה חודשים בריו.

  

משלחת הפליטים תתקבל בטקס קבלת פנים משלה בכפר האולימפי, כמו כל מדינה אחרת, והיא תשוכן בכפר כמו כולם. המשלחת תיבחר על ידי הוועד האולימפי הבינלאומי, כדי לספק את הצרכים הטכניים הנדרשים של הספורטאים, ותכלול גם ראש משלחת ומאמנים.

 

לשלוח מסר של תקווה לעולם. פליטים בהונגריה (צילום: תומי הירש) (צילום: תומי הירש)
לשלוח מסר של תקווה לעולם. פליטים בהונגריה(צילום: תומי הירש)

 

מדי ה-ROA יסופקו על ידי הוועד האולימפי. עבור כל ייצוג רשמי של הקבוצה, כולל טקסי מדליות אפשריים, יעלה הדגל האולימפי ויושמע ההמנון האולימפי, כאשר בטקס הפתיחה הספורטאים יצעדו מאחורי הדגל האולימפי ויכנסו לפני ברזיל, המדינה המארחת.

 

במסגרת ההוראות של הוועד האולימפי הבינלאומי, הונחו כל ראשי הוועדים הלאומיים לאתר ספורטאים פליטים ברחבי העולם, כדי שיעפילו לאולימפיאדה וכדי שיתחילו להעביר להם את המימון וכל עזרה בהכנות שהם יצטרכו. "אנחנו רוצים לשלוח מסר של תקווה לכל הפליטים בעולם", אמר נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך. "הפליטים צריכים לדעת שמי שאין לו דגל לצעוד מאחוריו או המנון, יתקבל בברכה במשחקים האולימפיים עם הדגל וההמנון האולימפי ויצטרף ביחד עם 11 אלף הספורטאים ו-206 המדינות לכפר האולימפי".

 

על פי ההערכות, המשלחת של ROA תמנה 5 ל-10 ספורטאים, כאשר אותם אלה שייבחרו יאושרו על ידי הוועד המנהל של ה-IOC בישיבה הקרובה בחודש יוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים