שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
    זירת הקניות
    טראמפ על הקטן: 'מבטיח - אין לי בעיה למטה'
    קרקס בעימות הרפובליקני. צפו במועמד המוביל עונה למרקו רוביו: "הוא אמר שיש לי ידיים קטנות ורמז שבטח יש אצלי עוד משהו קטן". וגם: יוגה ודם רע

     

     

    "אלו ידיים קטנות?". המופע של טראמפ

    "אלו ידיים קטנות?". המופע של טראמפ

    סגורסגור

    שליחה לחבר

     הקלידו את הקוד המוצג
    תמונה חדשה

    שלח
    הסרטון נשלח לחברך

    סגורסגור

    הטמעת הסרטון באתר שלך

     קוד להטמעה:

    מרקו רוביו וטד קרוז לא סובלים אחד את השני. אבל הלילה, על במת העימות הרפובליקני, הם חברו יחדיו למשימה ברורה - להפיל את דונלד טראמפ לקרשים. וזה מצדו לא נשאר חייב, כך שלא חלף זמן רב והעימות ששודר ברשת "פוקס ניוז" יצא מכלל שליטה. קרוז ורוביו תקפו את טראמפ על שנתן בעבר כספים לקמפיין של הילרי קלינטון, הם לעגו לו על אופיו וסגנונו, על כך ששכר לחברות שלו עובדים זרים לא חוקיים ונופפו לעברו בתביעות שהגישו נגדו סטודנטים מאוכזבים שנרשמו לאוניברסיטה על שמו וגילו שזו הונאה.

     

    "צעקות וקללות לא הופכות אדם לקשוח ומנהיג", אמרו - ואז טראמפ, שניסה תחילה להיראות יותר נשיאותי ומתון, איבד את זה ויצא לו הדונלד. "יש לנו כאן עסק עם מרקו הקטן וטד השקרן", אמר טראמפ ופניו האדימו. ואז הוא נופף לקהל בכפות ידיו. היתה לו סיבה. לפני כמה ימים, אחרי שטראמפ לעג לרוביו על כך שהוא מזיע יותר מדי וכל הזמן שותה מים, סיפר רוביו באסיפה של אוהדיו שיש לטראמפ כפות ידיים מאוד קטנות ביחס לממדי גופו והוסיף: "ואתם יודעים מה אומרים על גברים עם ידיים קטנות". הלילה על במת העימות שהפך מהר מאוד לקרקס, אמר טראמפ את המילים הבאות: "תסתכלו על הידיים שלי. אף אחד לא פגע מעולם בידיים שלי. מרקו הקטן אמר שיש לי ידיים קטנות כשהוא מתכוון לרמוז שבטח יש אצלי עוד משהו קטן. אז אני מבטיח לכם: אין בעיה. אני מבטיח לכם".

    טראמפ והיד. גודלה במחלוקת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
    טראמפ והיד. גודלה במחלוקת(צילום: AFP)

    קרוז, טראמפ ורוביו בעימות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
    קרוז, טראמפ ורוביו בעימות(צילום: רויטרס)

     

    רוביו על הידיים של טראמפ

    רוביו על הידיים של טראמפ

    סגורסגור

    שליחה לחבר

     הקלידו את הקוד המוצג
    תמונה חדשה

    שלח
    הסרטון נשלח לחברך

    סגורסגור

    הטמעת הסרטון באתר שלך

     קוד להטמעה:

     

    רוביו, שהלילה פחות הזיע וכמעט ולא לגם מים, לא הרפה מנושא האוניברסיטה. טראמפ הקים אוניברסיטה הנושאת את שמו והובטח כי הוא ילמד סטודנטים לנהל עסקים, מה שמשך הרבה מעוניינים שגילו רק אחרי ששילמו אלפי דולרים שכל ההבטחות שקיבלו לא מומשו. הם הגישו תביעה, והמתמודדים בעימות ניצלו זאת. "טראמפ יעשה לאזרחי ארצות הברית מה שעשה לאלו שבאו לקחת קורסים באוניברסיטה שלו, הונאה", אמר רוביו, שעד כה ניצח במדינה אחת בלבד בפריימריז - מינסוטה.

     

    טראמפ, שגם ב"סופר טיוזדיי" רשם שורת ניצחונות סוחפים ומוביל בינתיים בפער גדול על יריביו, שלח מבט מלוכסן לעברו של רוביו ואמר: "מרקו הקטן לא יכול להיבחר אפילו לתופס כלבים. בפלורידה תושבים שונאים אותו. הוא מייצג אותם בסנאט והוא לא הופיע להצבעות ולא נלחם למענם". טראמפ כל כך זעם הואדים עד שקרוז הסתכל עליו בדאגה כאילו הוא חרד לשלומו. "תנשום דונלד", הוא אמר לו. "תנשום עמוק. כן, אתה יכול לעשות זאת". רוביו שהביט מהצד גיחך: "אולי כשהם עושים יוגה אני יכול לענות על השאלה?"

    "מרקו הקטן לא יכול להיבחר אפילו לתופס כלבים" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
    "מרקו הקטן לא יכול להיבחר אפילו לתופס כלבים"(צילום: AFP)

     (צילום: AFP) (צילום: AFP)
    (צילום: AFP)

    כל זה קרה הלילה בעימות בין ארבעת המעמדים הרפובליקנים לנשיאות, שכלל גם את ג'ון קייסיק. לא היה דיון מעמיק בנושאי פנים או בנושאי חוץ. היה זה עימות של קטטות, כאשר העיניים של כל הארבעה נשואות לשתי התחנות החשובות בפריימריז: פלורידה ואוהיו. קייסיק מקווה לנצח באוהיו, המדינה בה הוא המושל, ואם ייכשל שם לא תהיה לו הצדקה להמשיך במרוץ. רוביו מקווה לנצח בפלורידה, מדינת הבית שלו, שכן אם יובס שם גם לו לא תהיה הצדקה להמשיך במרוץ.

     

    אבל כרגע המשימה של קרוז ורוביו היא למנוע מצב שבו יצליח טראמפ להשיג מספיק צירים כדי להבטיח את מינויו למועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, מה שמבטיח שגם הימים הבאים במרוץ יהיו ימים של כיעור, עלבונות ומכות מתחת לחגורה. קייסיק, לעומת שלושת האחרים, שמר על הקו שאותו הוא מוביל מתחילת המרוץ: הוא לא תוקף, לא נסחף לתגרות מילוליות ולא מכה מתחת לחגורה. זאת אולי הסיבה שבגן החיות הפוליטי שיצרו אנשי המפלגה הרפובליקנית קולו כמעט ולא נשמע והבולטות שלו נמוכה, למרות שהוא בעל הניסיון הרב ביותר ויודע להשמיע את קול התבונה כאשר נותנים לו לפתוח את הפה. "אני המבוגר האחראי היחיד כאן על הבמה", אמר כאשר טראמפ התכתש עם רוביו וקרוז. והוא צדק.

    "את נראית טוב". טראמפ וקלי (צילום: רויטרס, AFP) (צילום: רויטרס, AFP)
    "את נראית טוב". טראמפ וקלי(צילום: רויטרס, AFP)

    לעומת קרב היריות בין טראמפ לשני הסנטורים, מנחת העימות מייגן קלי וטראמפ נשמעו אדיבים זה לזה, וטראמפ אף אמר לה "את נראית טוב". זה לא היה מובן מאליו אחרי הדם הרע שנשפך בין שניהם וההתכתשות המתוקשרת לאחר העימות הראשון אותו הנחתה. אז האשים אותה טראמפ כי שאלה אותו שאלות קשות ולא הוגנות וטען כי עשתה זאת כי "נוזל לה דם מהעיניים ואתם יודעים מאיפה עוד".

     

    באירוע שקיים טראמפ בטירה שלו בפאלם ביץ' לאחר שנודעו תוצאות הפריימריז ב"סופר טיוזדיי", הוא ניסה לשנות את הטון והתאמץ להישמע נשיאותי יותר - הוא לא קלל, כמעט ולא העליב, השפה שלו היתה מנומסת והוא נראה יותר נינוח. חלפו מאז בסך הכל יומיים ועל במת העימות הוא חזר להיות דונלד הישן והרע. עד

    כה זה הצליח לו: הוא מוביל בכל הסקרים, דבר המוציא את הממסד הרפובליקני מדעתו וגם את רוביו וקרוז, ועל כן הלילה הם דיברו בדיוק בשפה שלו, שפת הבריונים. החידוש היחיד שיצא מהבמה הוא שכל הארבעה - כולל טראמפ - התחייבו כי לא משנה מי ייבחר למועמד הרפובליקנים כל אחד מהם יתמוך בו. עד אז העימותים המכוערים יימשכו.

     

    מיט רומני, שלאחרונה דווח שהוא עשוי להתמודד מול טראמפ, תקף אתמול את המועמד הרפובליקני המוביל והגדיר אותו כ"זיוף". טראמפ השיב אש וסיפר שב-2012, כשהפסיד לאובמה במרוץ לבית הלבן, רומני "התחנן" לתמיכתו. "אם הייתי אומר לו 'מיט, רד על הברכיים', הוא היה עושה את זה". לפי טראמפ רומני לא מתמודד שוב כי הוא חושש ממנו.

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מומלצים