שתף קטע נבחר

אישום: השאירו בלדר סמים גוסס על המדרכה

רועי קאסר נשא עבור שותפיו 69 שקיות של קוקאין שבלע והבריח מהולנד. אלא שהתוכנית השתבשה והחומר דלף לגופו, ובעודו מפרכס ניסו חבריו להיפטר ממנו, והזמינו אמבולנס באיחור. קאסר מת לבסוף בבית החולים

קובלסקי (מימין) היום בבית המשפט. מכחיש שידע על עסקת הסמים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קובלסקי (מימין) היום בבית המשפט. מכחיש שידע על עסקת הסמים(צילום: מוטי קמחי)
עסקת הסמים הגדולה השתבשה, הבלדר נשאר לגסוס על המדרכה:
כתב אישום שהוגש היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב מגולל כיצד הושאר רועי קאסר למות ברחוב, אחרי ששותפיו לעבירה הזמינו לו אמבולנס באיחור. שניים מהם הואשמו בסעיף של הריגה.

 

בתחילת פברואר הובהל קאסר בן ה-28 לבית החולים תל השומר, אחרי שנמצא ללא הכרה על מדרכה ברחוב בקריית אונו. בבדיקות התברר כי בבטנו התפוצצו לא פחות מ-69 שקיות של קוקאין במשקל חצי קילו, שיועדו להעברה לאחרים.

 

בכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) לבית המשפט המחוזי נגד יובל זנזורי (42), יריב קובלסקי (41) מקריית אונו ומקסים אזולאי (46) ממודיעין, עולה כי הם תכננו להביא לארץ 468 גרם של סמים מסוכנים. על פי התכנון, קובלסקי יספק את הסם וקאסר יבלע אותו ב-69 שקיות קטנות ויכניסו לישראל בגופו.

 

קאסר הצליח להכניס את הסם לישראל ביום האחרון של ינואר. במשרדו של קובלסקי הוא ביקש כדורים שיזרזו את פעולות המעיים שלו, אך החל לחוש ברע. סמוך לשעה 19:30 הוא פנה לקובלסקי בנוכחות זנזורי ואמר לו "איזה באסה אני עומד למות".

 

קובלסקי ביקש להתקשר למד"א אך זנזורי מנע זאת ממנו מחשש שייעצרו. לאחר כמה דקות החל קאסר לפרכס וקובלסקי התקשר למד"א. יחד עם זנזורי הוא הוציא אותו החוצה אל המדרכה ברחוב לוי אשכול במטרה להרחיקו מהם. זנזורי עמד בסמוך למנוח כשהוא ממשיך לפרכס ודם ניגר מפיו. כאשר הגיע אמבולנס הוא אמר לפרמדיק כי אינו מכיר את קאסר, וכי הוא רק זה שהודיע על היותו ברחוב.

 

במהלך הטיפול הרפואי שניתן למנוח במקום, הוא הפסיק לנשום ואיבד דופק. בבית החולים הוא מת לאחר שסם מסוג קוקאין דלף וגרם לו למוות מוחי. ועדה רפואית קבעה את מותו והוא נותק ממכשירי ההחייאה ומת.

 

בחקירתו של זנזורי, שהתנהלה במשטרת דן, הוא טען שהוא לא ידע שהוא רוכש עבור אחד הנאשמים האחרים כרטיסי טיסה להולנד, לא ידע מדוע הוא קונה כדורים ומזון למנוח, לא ידע מדוע יריב הזעיק אותו בדחיפות לאחר שקנה למנוח מזון וכדורים, ולא ידע מדוע המנוח פרכס במשרד.

 

כתב האישום נגד השלושה מייחס להם קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון ייבוא סמים מסוכנים וייבוא סמים מסוכנים. לזנזורי וקובלסקי מיוחסות גם עבירות של הריגה בגין הריגתו קאסר, השמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט לאחר שהעלימו את חפציו של קאסר בעודו גוסס.  

 

עו"ד תמיר סננס, המייצג את אזולאי, מסר בתגובה: "כפי שטענו מלכתחילה, למרשי אין קשר לעבירת ההריגה ואכן הוא לא הואשם בה. אנו משוכנעים כי גם עבירות הסמים המיוחסות למרשי ימחקו מכתב האישום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
קובלסקי (מימין). גם סעיף של שיבוש
צילום: מוטי קמחי
צילום: יריב כץ
עו"ד תמיר סננס
צילום: יריב כץ
מומלצים