שתף קטע נבחר

יצחק קדמן פורש מהמועצה לשלום הילד: "עזרנו למיליונים"

הסמל למאבק על זכויות ילדים בישראל מסיים את התפקיד שמילא והגדיר במשך 30 שנה: "הנפש והגוף שלי זקוקים לרגיעה". תחליף אותו עו"ד ורד וינדמן

 

ד"ר יצחק קדמן (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
ד"ר יצחק קדמן(צילום: מארק ניימן, לע"מ)
ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל "המועצה הלאומית לשלום הילד" ומי שהיה הסמל למאבק על זכויותיהם של ילדים בישראל, הודיע היום (ב') על פרישתו מהתפקיד שבו כיהן 30 שנה, מאז ייסד ב-1986 את העמותה העוסקת בקידום זכויות ובהגנה על ילדים ובני נוער. את ד"ר קדמן תחליף עו"ד ורד וינדמן, ששימשה היועצת המשפטית של העמותה והמשנה למנכ"ל.

 

במכתב ששלח לעובדים כתב ד"ר קדמן: "מאות אלפי ילדים מכל שכבות האוכלוסייה ורבדיה נעזרו על ידי המועצה באופן ישיר במהלך 30 השנה האחרונות בפעילות ניידת זכויות הילד, בפעילות נציב קבילות ילדים, בתוכנית הליווי לילדים נפגעי עבירה ועוד. מיליוני ילדים נעזרו באופן עקיף (וזו איננה הגזמה) כתוצאה מחקיקה ענפה, משינויים בתפישה ובמודעות, מרפורמות ושינוי עמדות כלפי ילדים וזכויותיהם, ועוד ועוד".

 

ב-1980 הוקמה "עצרת בית הנשיא לשלום הילד", ומתוכה קמה המועצה. במהלך השנים היא הובילה בראשות קדמן (68) מאבקים חברתיים ושינויי חקיקה רבים למען זכויותיהם של ילדים ובני נוער. היא הייתה שותפה לכמאה חוקים ותיקוני חקיקה בתחומים אלו.

 

בין המאבקים העיקריים פעילות וחקיקה למען ילדים נפגעי התעללות - חוק חובת הדיווח מ-1989, שמחייב כל אדם שחושד בפגיעה בילד לדווח לרשויות, העלאת גיל הנישואים, החוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות חינוך, חוק חינוך חינם לילדים חולים, חוק סיוע לילדים נפגעי עבירת מין וחוק זכויות התלמיד. לאחרונה הייתה המועצה לשלום הילד שותפה לחוק האומנה, שלראשונה הגדיר בחקיקה את החובות והזכויות של ילדי האומנה ומשפחות האומנה.

יצחק קדמן עם הנשיא שמעון פרס ב-2013 (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
יצחק קדמן עם הנשיא שמעון פרס ב-2013(צילום: מארק ניימן, לע"מ)
 

במכתבו הוסיף קדמן: "היה לי העונג להיות שותף לנבחרת מעולה של עובדים מוכשרים ומסורים, מקצועיים וערכיים. רק בזכות עובדים אלה ומתנדבים רבים שפעלו ופועלים במועצה,

הצלחנו להגיע עד הלום".

 

בנימה אישית הוסיף: "עם פרישתי, בשלב ראשון, אקדיש את הזמן למנוחה והתבוננות ולשיקום הנפש והגוף שכה זקוקים לרגיעה. לאחר מכן אמצא ודאי דרך ראויה ללכת בה. כמי שהתמחה שנים רבות בהליכה בדרך לא סלולה, ודאי אמצא גם הפעם נתיב הולם. המשיכו לשמור על העולם של הילד, תוך נתינה ועשייה שיבטיחו לילדים עולם טוב יותר, הווה טוב יותר ועתיד טוב יותר".

 

בינואר העניק נשיא המדינה ראובן ריבלין תעודת הוקרה לד"ר קדמן על עידוד יזמות ואחריות חברתית עבור פעילותו למען ילדי ישראל. הנשיא התייחס בדבריו לחשיבותה של המועצה, ולפעילות חסרת הפשרות לסיוע לילדים: "המועצה לשלום הילד, וקדמן מרגע שעמד בראשה, עמדה כחומה בצורה להגנת המערכת החשובה ביותר - הילדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יצחק קדמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים