שתף קטע נבחר

"האיסור היה בחיתוליו": גזר דין מקל למגדל פטריות הזיה

אדם שגידל בביתו פטריות עם סם פסילוצין הוענש ב-120 שעות למען הציבור. השופט: "סוג הסם לא רווח בציבור, כפי שניתן לקבל ביחס לסוגי סם אחרים"

 

המעבדה הביתית שנחשפה בבית הנאשם ()
המעבדה הביתית שנחשפה בבית הנאשם

בית משפט השלום ברחובות החליט להקל בעונשו של אדם שגידל בביתו פטריות הזיה, וגזר עליו עונש של 120 שעות למען הציבור. בהחלטה שקיבל אתמול (יום א') התחשב השופט מנחם מזרחי בכך שהנאשם נעדר עבר פלילי וציין כי מדובר ב"איסור שהיה בחיתוליו" בעת הגשת כתב האישום.

 

לפי כתב האישום, הנאשם גידל במשך חצי שנה בביתו פטריות שמכילות סם ולשם כך החזיק ציוד וכלים מתאימים. הפטריות שנמצאו הכילו סם פסילוצין. כשהשוטרים פרצו לדירת הנאשם הם מצאו בה מעבדה לגידול פטריות בגדלים שונים.

 

בישראל נדיר למצוא אנשים שעוסקים בגידול פטריות מסוכנות. גידול של סמים אחרים עלול היה להביא את הנאשם להתמודדות עם מאסר משמעותי, אולם בשל העובדה שמדובר היה בהליך פלילי מיוחד במינו – ההתייחסות לכך בתיק בוצעה בהתאם.

עו"ד נהרי (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
עו"ד נהרי(צילום: הרצל יוסף)

בעקבות תסקיר של שירות המבחן שקבע כי הנאשם ניסה בשנה החולפת לחזור למוטב, החליט השופט להקל כאמור בעונשו והוסיף לכך גם חצי שנת מאסר על תנאי למשך שלוש שנים. השופט מזרחי ציין כי "לא הייתה הפנמה

מוחלטת של האיסור, סוג הסם לא רווח בציבור, כפי שניתן לקבל ביחס לסוגי סם אחרים".

 

עו"ד שרון נהרי, שייצג את הנאשם, אמר כי "הגיע הזמן שהמחוקק ידון מחדש, ויאזן מחדש בצורה מבוקרת את השימוש באלכוהול שהוא המזיק ביותר לבין חומרים אחרים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפטריות שנמצאו בבית הנאשם
מומלצים