שתף קטע נבחר

פקידת בנק בברלין סירבה לפתוח חשבון לישראלי: "אתם תחת אמברגו"

יקיר אברהם הגיע לסניף באלכסנדרפלאץ לפתיחת חשבון, אך נענה בשלילה על ידי עובדת. בתגובה לפניית ynet התנצל הבנק - לאחר בדיקה שנמשכה שבועיים: "זו לא מדיניות, אלא טעות של עובדת צעירה"

פקידה בבנק שפארקאסה (Sparkasse) בברלין, אחד הגדולים בגרמניה, סירבה לאחרונה לפתוח חשבון בנק לישראלי תושב העיר בטענה שהוא מחזיק בדרכון של מדינה הנמצאת תחת אמברגו. בעקבות פניית ynet להנהלת הבנק נמסר בתגובה - לאחר בדיקה שנמשכה שבועיים - כי מדובר בטעות של הפקידה: "לא נותר לנו אלא להתנצל".

בנק שפארקאסה. התנצלו רק אחרי שבועיים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בנק שפארקאסה. התנצלו רק אחרי שבועיים(צילום: גיל יוחנן)

יקיר אברהם הגיע לפני כשבועיים לסניף של הבנק באלכסנדרפלאץ בעיר. כשהציג לפקידה את דרכונו הישראלי וביקש לפתוח חשבון, היא ניגשה לערוך בירור בחדר אחר, וכעבור כמה דקות חזרה אליו ואמרה: "אני מצטערת מאוד, אי אפשר לפתוח לך חשבון בנק. אסור לפתוח חשבון בנק לאזרחי מדינות באמברגו".

 

אברהם סיפר ל-ynet: "הייתי בהלם בהתחלה. לאן הגענו שמתייחסים אלינו כמו למצורעים? לקחתי את הדרכון ויצאתי מהבנק".

 

מיד לאחר המקרה, ב-24 בפברואר, פנה ynet לבנק בבקשה לברר אם יש מדיניות מסוימת לטיפול בישראלים ומה המשמעות של "מדינה תחת אמברגו". בתגובה נמסר שלא מדובר במדיניות רשמית אלא טעות של עובדת.

 

מהנהלת הבנק נמסר בתגובה לאברהם: "לגבי האמירה לפיה ישראל היא תחת אמברגו אנחנו יכולים רק להתנצל. ברור שאין זו מדיניות העסק שלנו. מדובר בטעות מצערת מאוד של עמיתה צעירה לעבודה שנמצאת עדיין בתהליך הכשרה ולא ידעה להתמודד עם המקרה באופן ראוי. היא מצרה על הטעויות באופן עמוק. אנחנו מקווים שאתה מקבל את ההסבר וההתנצלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בנק שפארקאסה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים