שתף קטע נבחר

בל"ד וחד"ש גינו את הגדרת חיזבאללה כארגון טרור

מפלגות בל"ד וחד"ש גינו את החלטת מדינות המפרץ הפרסי להגדיר את חיזבאללה ארגון טרור: "משרת את ישראל וארה"ב", אמרו בבל"ד. ליברמן תקף: "חבורת טרוריסטים שמבזה את הדמוקרטיה"

 

נעמדים לצד חיזבאללה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
נעמדים לצד חיזבאללה(צילום: נועם מושקוביץ)

המפלגות הערביות יוצאות להגנת חיזבאללה: מפלגות בל"ד וחד"ש הודיעו כי הן מגנות את החלטת מדינות המפרץ בשבוע שעבר להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור. "חיזבאללה נאבק במתקפה הישראלית נגד לבנון, והחלטה כזו משרתת את ישראל וארצות הברית", אמרו בבל"ד.

 

גורמים בבל"ד הסבירו כי יש לראות בהחלטת שרי הפנים של מדינות המפרץ מסוכנת בגלל שהיא מלבה עימות סוני-שיעי ומוסיפה שמן, כלשונם, למדורת סכסוך הדמים והשסע העדתי בלבנון, בסוריה ובעולם הערבי כולו. עוד אמרו הגורמים כי "המפלגה לא רואה לנכון לתייג את חיזבאללה, ארגון המייצג חלק נכבד מהעם הלבנוני, כארגון טרור, על אף הביקורת על השתתפות הארגון בלחימה בסוריה".

 

בהחלטה שהתקבלה ביום רביעי האחרון, החליטה מועצת מדינות שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ באופן רשמי להגדיר את ארגון חיזבאללה הלבנוני על כל מנהיגיו, פלגיו ושלוחותיו ארגון טרור לכל דבר ועניין.

מקבל גיבוי מבל"ד וחד"ש. חסן נסראללה (צילום: AFP / AL-MANAR) (צילום: AFP / AL-MANAR)
מקבל גיבוי מבל"ד וחד"ש. חסן נסראללה(צילום: AFP / AL-MANAR)

"מדובר במיליציה. פעולות ההסתה והטרור של חיזבאללה בסוריה, בתימן ובעיראק נוגדות את הערכים המוסריים והאנושיים", אמר מזכ"ל מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ, עבד א-לטיף בן ראשד א-זיאני.

 

בקרב מדינות המפרץ כבר נשמעו הצהרות כאלה בעבר, אך ההחלטה כעת להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור נועדה לתת למדינות המפרץ חופש פעולה נרחב יותר נגד חיזבאללה, שכן עתה הן יוכלו לפעול נגדו בצורה תקיפה יותר מתוקף היותו מוגדר רשמית ארגון טרור.

 

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את חד"ש ובל"ד. "זה צעד כבר אפילו מעבר לאבסורד ורק מוכיח שוב שכל יום שעובר וחבורת הטרוריסטים הזו ממשיכה לשבת בכנסת הוא ביזיון לדמוקרטיה הישראלית. עכשיו מסתבר שהרשימה הערבית המשותפת לא מייצגת רק את הקיצוניים ביותר בקרב ערביי ישראל אלא את הקיצוניים ביותר בעולם הערבי כולו".

תוקף את הח"כים הערבים. ליברמן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
תוקף את הח"כים הערבים. ליברמן(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד אמר ליברמן: "במקום שנתניהו היה עוסק בחקיקת חוק השעיה שאין לו שום ערך ממשי, היה תומך בחוקים שמציעה ישראל ביתנו אז הבוגדים הללו באמת היו מסיימים את ישיבתם בכנסת ובמקום זאת יושבים בכלא, כראוי להם", אמר ליברמן.  

 

בעקבות הגינוי של חד"ש ובל"ד, פנה השר ישראל כץ לוועדת האתיקה של הכנסת כדי לבדוק את ההתבטאות. "פשוט לא ייאמן שחברים בכנסת ישראל מחבלים באינטרס הישראלי. אני קורא לאיימן עודה וג'מאל זחאלקה להצטרף לעזמי בשארה בקטאר או בסוריה, שם מקומם של בוגדים", אמר השר כץ.

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), תקף גם כן את הגינוי. "אין אלא להצטער על כך שבג"ץ לא פסל את בל"ד מהתמודדות בבחירות", אמר ביטן שהוסיף כי יבחן פנייה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה אם בגינוי יש משום תמיכה בארגון טרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: מוחמד שינאווי
חברי בל"ד
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים