שתף קטע נבחר

"עד 2098 יהיו יותר מתים מחיים בפייסבוק"

סטטיסטיקאי מאוניברסיטת מסצ'וסטס מצא כי רק בשנה הנוכחית צפויים כמיליון משתמשי פייסבוק ללכת לעולמם - וכיוון שהדפים לא נמחקים, מספר המתים ימשיך לגדול

אם פייסבוק עדיין יהיה בסביבה בשנת 2098, ככל הנראה יהיה מדובר ב"בית הקברות הווירטואלי הגדול ביותר בעולם", כך טען סטטיסטיקאי אמריקני בימים האחרונים. ברשת החברתית יש כיום כ-1.5 מיליארד משתמשים בכל העולם, אבל בעתיד הלא כל כך רחוק, מספרם של המשתמשים שילכו לעולמם בפלטפורמה החברתית פשוט יעלה על מספר אלו שעדיין בחיים.

 

 

המצב הזה ייווצר בגלל שחברת פייסבוק (לפחות נכון לעכשיו), לא מוחקת באופן אוטומטי פרופילים של אנשים שמתו, אלא משאירה את החשבונות שלהם "באוויר" כמעין גל-עד או דפי זיכרון. סיבה נוספת, על פי הסטטיסטיקאי האקם סאדיקי מאוניברסיטת מסצ'וסטס, האחראי לתגלית המרעישה, היא שההתפתחות של הרשת החברתית, מבחינת משתמשים חדשים, די דורכת במקום.

 

רק בשנה הנוכחית צפויים כמיליון משתמשי פייסבוק ללכת לעולמם. זו עלייה די משמעותית מ-385 אלף בשנת 2010, כשבפייסבוק עוד היה בסיס משתמשים קטן בהרבה. בשלב זה, כאשר מישהו נפטר, עמוד הפייסבוק שלו נשאר כפי שהוא, ורק למי שיש גישה לסיסמה של הפרופיל ניתנת האפשרות להיכנס אליו ולמחוק אותו.

 

מדובר בבעיה לא מבוטלת שיכולה גם לעורר לא מעט תקריות לא נעימות ואף מרגיזות.

 למשל, אנשים שהלכו לעולמם, אך הפרופיל שלהם עוד קיים יכולים לצוץ בדפים של חבריהם כשיש להם יום הולדת וגם לקבל ברכות "עד 120".

 

עם זאת, יש לציין שבפייסבוק מאפשרים למשתמשים למנות "איש קשר לעיזבון" לאחר מותם, שיאפשר לאותו אדם לפרסם פוסט אחד אחרון בשמם, לשנות את תמונת הפרופיל ואת תמונת הקאבר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים