שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "שמעוני הקים מערכת כספים בשביל דמי שתיקה"
  המשטרה מבקשת מבית המשפט להאריך את הרחקתו של ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני מהעירייה. לטענת המשטרה, הוא התחייב לשלם שני מיליון שקלים לשתי נשים ונטען כי הקים יחד עם מקורבו משה פונטה מערכת לגיוס כספים בשביל לשלם את דמי השתיקה. שמעוני לא יוכל לחזור לעירייה עד הודעה אחרת

   

  שמעוני בבית המשפט, היום    (צילום: מוטי קמחי)

  שמעוני בבית המשפט, היום    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "מערכת לגיוס כספים כדי להסוות את מקור הכספים והקשר לראש העיר". אלה החשדות המופנים כלפי ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני שחשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

   

  נציגת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) החוקרת את הפרשה ביקשה היום (ה') מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את הרחקתו של שמעוני מהעירייה בארבעה חודשים נוספים. החלטה בעניין לא התקבלה ושתתקבל היא תישלח לצדדים. עד אז, שמעוני לא יוכל לחזור לעירייה.  

   

  בדיון סיפרה נציגת המשטרה כי הפרשה החלה בעקבות שני מכתבים שהגיעו משתי נשים שונות. אלה טענו כי שמעוני ביצע בהן עבירות מין והייתה דרישה לתשלום. לטענת המשטרה, שמעוני התחייב בתום משא ומתן לשלם סכום של שני מיליון שקלים בתקופה קצרה יחסית.

  שמעוני בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שמעוני בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

  שמעוני עם עו"ד לונדון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שמעוני עם עו"ד לונדון(צילום: מוטי קמחי)

  "הסכום שעליו הוא התחייב והתקופה הקצרה יצרו אצלו קושי עובדתי", סיפרה נציגת המשטרה. בהמשך הדיון התברר כי שמעוני, יחד עם איש העסקים המקורב לו משה פונטה ואחיו עופר פונטה, הקימו לכאורה מערכת לגיוס כספים במטרה להסוות את מקור הכספים והקשר לאיתמר שמעוני.

   

  נציגת המשטרה הביאה דוגמה אחת בדמות הלוואה שהעניק חיים סופר, מנכ"ל עיריית אשקלון, לפונטה על סך 200 אלף שקלים. לטענת המשטרה, לסופר לא היה חוזה הלוואה והוא לא זכר כמה כסף הלווה לפונטה "בגין בעיות אישיות".

   

  מקרה נוסף שעלה בדיון היה פתיחת עסק לתיווך עבור אח של שמעוני כדי שיקבל כספי שוחד מקבלנים. התמורה, לטענת המשטרה, הייתה קידום העניינים של אותם קבלנים.

   

  סנגוריו של שמעוני, עורכי הדין ירון לונדון, אופיר סטרשנוב ואייל כהן, טענו בדיון כי בקשת המשטרה להרחיק את ראש העיר לארבעה חודשים נוספים היא חריגה ולא מידתית.

   

  שמעוני נחשד בתחילה גם בעבירות אונס. לטענת המשטרה, הוא ניצל את מעמדו ותפקידיו, גם כראש עיר וגם תפקידיו הקודמים, לקיים קשרים אסורים עם נשים. מעצרו הוארך כמה פעמים והוא אף נשלח לאחר מכן למעצר בית, ונאסר עליו לשוב לעבודתו בעירייה.

   

  עורכי דינו של שמעוני טענו כי לא ייתכן שהמשטרה תבקש להרחיקו לתקופה כל כך ארוכה, כשעדיין לא ברור מתי ואם יוגש כתב אישום. הם ציינו עוד כי בתחילת הפרשה גרסה המשטרה שראש עיריית אשקלון חשוד באונס, אולם חשדות אלה לא מופיעים בבקשת ההרחקה. לדברי עורכי הדין, הרחקתו שמעוני מהווה צעד מרחיק לכת, בעוד שיש למשטרה אמצעים לשמור על כך שלא יהיה שיבוש. לדבריו, אפילו להשקפת המשטרה הכסף גויס למטרת כיסוי חוב עבור אותן נשים שדרשו את הכסף ולא משהו שיטתי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  שמעוני הבוקר בבית המשפט
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים